Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Çileli yollara Büyükşehir eli değiyor

Çileli yollara Büyükşehir eli değiyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu seyahat etmesi için bu sezon başlattığı asfalt çalışmaları kapsamında 62 farklı güzergahta 320 kilometre yolu asfaltladı. Çok yoğun ve verimli bir asfalt sezonu geçirdiklerini belirten Başkan Zolan, "Bizim tek derdimiz milletimize hizmet etmek" dedi.
Denizli genelinde gerçekleştirdiği asfalt çalışmaları ile vatandaşların daha kaliteli, güvenli ve konforlu seyahat etmesini sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı asfalt sezonunu kapsamında 62 farklı güzergahta asfalt serim çalışması yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ilk olarak bu sezon yapılması planlanan güzergahlarda 1. kat sathi kaplama yapım hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda ekipler asfalt dökülecek yollarda genişletme, kot çalışmaları ve sert virajları yumuşatma çalışmaları gerçekleştirdi. Yapılan ön hazırlığın ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri 1. ve 2. kat olmak üzere il genelinde 62 farklı güzergahta toplamda 320 kilometrelik asfalt serimi yaptı. Denizli'nin dört bir yanında yapılan asfalt çalışmaları ile vatandaşlar daha konforlu ve modern yollara kavuştu.

"Var gücümüzle geleceğe eser bırakmaya devam ediyoruz"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çok yoğun ve verimli bir asfalt sezonu geçirdiklerini belirterek, ihtiyaç duyulan bölgelerdeki çalışmaların birer birer tamamlayıp hizmete aldıklarını söyledi. Eksik kalan yolların da kısa sürede asfaltlanarak konforlu bir hale getirileceğini kaydeden Başkan Osman Zolan, "Bizim tek derdimiz milletimize hizmet etmek, vatandaşlarımızın derdine derman olup mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamak. Bunun için var gücümüzle geleceğe eser bırakmaya devam ediyoruz" dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin 19 ilçe, 616 mahallede ihtiyaçları gidermeyi sürdürdüğünü kaydeden Başkan Zolan, "Allah’ım birlikte daha nice güzel hizmetler yapmaya nasip etsin. Vatandaşlarımızın vermiş olduğu destekle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yollarımız şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanalım inşallah" ifadelerini kullandı.

Asfaltlanan güzergahlar

Denizli Büyükşehir Belediyesi 2021 asfalt sezonunda tamamladığı çalışmalar şöyle: "Acıpayam ilçesinde Suçatı-Sarıkavak, Gölcük-Yukarı Gölcük, Karahöyük-Ucarı, Darıveren-Kumafşarı,Kelekçi-Gölcük-Alcı-Suçatı, Karahöyük-Yatağan, Kuyucak-Karahöyük Yolu; Beyağaç ilçesinde Cumhuriyet-Çamlık-Çamlık içi, Kızılcaağaç-Kerimler Mahallesi, Merkez-Geriçam; Çameli ilçesinde Gökçeyaka-Sünnetçiler ayrımı; Baklan ilçesinde Boğaziçi-Armutalan; Bekilli ilçesinde Ekizbaba-İl Sınırı, Sırıklı,Karayolu, 112 Çevre Yolu, Bükrüce-Karayolu; Çal ilçesinde İsabey-Bayıralan, Denizler-Karayolu, Gelinören-Dayılar-Aşağıseyit-Karayolu, Kocaköy-Karayolu, Dağmarmara-Sazak, Çalkuyucak-Karayolu; Çardak ilçesinde Ayvaz-Çaltı, Beylerli Söğüt, Sazköy-Beylerli; Kale ilçesinde Narlı Makası-Avdan, Kırköy –Adamharmanı, Narlı Makası-Narlı, Muslugüme-Yenidere;

Büyükşehir her yerde

Serinhisar ilçesinde Yatağan-Ayaz, Serinhisar-Yatağan rampası; Tavas ilçesinde Hırka Mahallesi girişi, Ulukent Mahallesi çıkışı-Başalan, Horosanlı-Başalan,Alpa-Kozlar, Medet-Çevre yolu girişi; Çivril ilçesinde Özdemirci-Reşadiye Ayrımı-Reşadiye, Reşadiye Özdemirci, Çağlayan-Belence, Işıklı-Çağlayan-Osmanköy-Aşağıçapak, Emirhisar içi, Emirhisar-Haydan, Aşağıçapak-Yukarıçapak-Uşak il sınırı, Yakacık-Somak-Karayolu, Cabar-Karayolu, Sundurlu-Bayat, Tokça-Bayat; Bozkurt ilçesinde Hayrettin-Mecidiye-Armutalan, Armutalan-Tutluca, Tutluca-Avdan; Honaz ilçesinde Kızılyer-Aydınlar Ayrımı, Honaz-Kızılyer, Kızılyer-Kocabaş; Buldan ilçesinde Gülalan –Hasanbeyler-Yeniçam, Boğazçiftlik- Karaköy, Sarımahmutlu-Kırandamı,Türlübey çevre yolu; Babadağ ilçesinde Babadağ-Oğuz üst yol; Pamukkale ilçesinde Irlıganlı-Güzelpınar; Sarayköy ilçesinde Hasköy-Sarayköy; Güney ilçesinde Kerimler-Ortaçeşme arası."


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr