Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Yeni Cadde ile kesintisiz ve güvenli ulaşım

Yeni Cadde ile kesintisiz ve güvenli ulaşım

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ulaşım alanındaki yeni yatırımlarından biri olan Yeni Cadde projesinde sona gelindi. Kesintisiz ulaşımın yanında yaya ve araç güvenliğinin de ön planda tutulduğu 30 metre genişliğindeki Yeni Cadde'de yapılan 50 metre uzunluğundaki çift şeritli köprü inşası da tamamlandı.
Denizli'de ulaşım sorununu tarihe gömecek yatırımları tek tek hizmete sokan Büyükşehir Belediyesinin yeni projelerinden biri olan "Yeni Cadde"de sona gelindi. Proje ile 29 Ekim Bulvarı ve eski Zahire Pazarı arasındaki güzergah birbirine bağlanacak. Yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde olan Yeni Cadde projesinin tüm alt yapı çalışması tamamlanırken, asfaltlama çalışması başlayan yol iki yönlü, gidiş-geliş çift şeritli, otopark cepleri ve geniş kaldırımlarıyla birlikte inşa edildi. Proje ile caddenin iki yakasını birbirine bağlayan yaklaşık 50 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde gidiş geliş olmak üzere çift şeritli yapılan köprü de tamamlandı. 5,5 metre yüksekliği bulunan köprü trafik yoğunluğunu azaltmanın yanında yaya ve araç geçişinde önemli bir rol oynayacak. Yapılacak peyzaj düzenlemesiyle ise bölgenin çehresi değişecek.

"Daha yapacak hayallerimiz var"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin sürdürülebilir, güvenli ve modern bir trafik ağına sahip olması için çok büyük ulaşım yatırımları yaptıklarını vurguladı. Başkan Osman Zolan, "Ulaşım projelerimizle şehirlerarası ve şehir merkezimizdeki trafik yoğunluğunu büyük ölçüde rahatlattık. Denizlimizle ilgili daha yapacak işlerimiz, hayallerimiz var" dedi. Yeni Cadde'nin Denizli’nin büyük bir ihtiyacını karşılayacağına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Projemizin köprü ve yan bağlantı yollarının betonarme işlerini tamamladık. Şu an asfaltlama, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Projemizin kentimize ve halkımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yeni Cadde ile Kesintisiz Ulaşım

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Yeni Cadde projesi ile 29 Ekim Bulvarı, 415 Sokak ve eski Karcı yolunun kesiştiği kavşaktan başlamak üzere; eski Molla Deresi olarak adlandırılan mevkii istikametinden İlbade Mezarlığı ile eski Zahire Pazarı arasından, Örnek Caddesi ile Ahi Sinan Caddesi'nin kesiştiği Ahi Sinan Kavşağı'na bağlanacak. Yeni Cadde projesi tamamlandığında 29 Ekim Bulvarı ve eski Zahire Pazarı arasındaki güzergah birbirine bağlanacak. Eski Zahire Pazarı'ndan başlayacak yeni yol, Tekden Hastanesi arkasından devam ederek, 29 Ekim Bulvarı'na kesintisiz bir şekilde ulaşım sağlanacak. Proje ile İzmir Bulvarı ve Sümer Mahallesi arasındaki trafik yoğunluğu azaltılarak, Merkezefendi ve Örnek caddelerindeki ulaşım rahatlatılacak.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr