Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri ÜST YAPI ATAĞI DEVAM EDİYOR

ÜST YAPI ATAĞI DEVAM EDİYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üst yapı atağının başlatıldığı Ulus Caddesi'nde incelemede bulundu. Alt ve üst yapısıyla örnek bir cadde haline getirilecek Ulus'taki çalışmaların kısa süre içinde bitirileceğini ifade eden Başkan Osman Zolan, "Denizlimizin güzelliklerine güzellikler katmaya devam edeceğiz" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezindeki 10 mahallede yapımı tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından, üst yapı çalışmaları yaklaşık iki hafta önce Ulus Caddesi’nde başlatıldı. Üst yapı çalışmalarını yakından takip eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ulus’ta incelemede bulundu. Başkan Zolan’a Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni, Yol İşleri Şube Müdürü Hüseyin Çolakoğlu ve beraberindekiler eşlik etti. Yaklaşık 2 kilometrelik caddenin 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olacağı ifade edilirken, her iki yönde ayrıca park ceplerinin yapılacağı belirtildi. Telekomünikasyon ve diğer havai hatların yer altına alınması ve konutlara bağlantısının yapılması çalışmalarının devam ettiği caddenin kaldırımlarının ise traverten ve andezit kaplama olacağı, bunların yanında peyzaj çalışmalarının da devam ettiği kaydedildi.

Avrupa standartlarında olacak

Bölgedeki esnaf ve çalışanlarla bir süre sohbet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üst yapı atağının başlatıldığı Ulus Caddesi’ndeki çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Osman Zolan, Ulus’un İstiklal Caddesi, Atatürk Caddesi, Lise Caddesi ve Gazi Bulvarı gibi kentin örnek caddelerinden biri olacağını, alt ve üst yapısıyla Avrupa standartlarına getirileceğini belirtti.

“Geleceğimize yatırım yapıyoruz”

Ulus ile birlikte kent merkezinde alt yapısını tamamladıkları tüm mahallelerde de üst yapının yapılacağını kaydeden Başkan Zolan, “Eski üst yapıdan eser kalmayacak. Kaldırımları, yolları baştan aşağıya yeniden yapacağız. Cadde ve bulvarlarda yöremize ait traverten ve andezit taşını kullanacağız. Şehrimizin gelecek 100 yılına hizmet verecek alt yapı yapımını sürdürdüğümüz üst yapı ile taçlanacak” dedi. Zor ve meşakkatli bir işin daha sonuna yaklaştıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, “Biz geleceğimize yatırım yapıyoruz. Halkımızın daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşamı için çalışıyoruz. Denizlimizin güzelliklerine güzellikler katmaya devam edeceğiz. Destekleriyle bize güç veren ve sabır gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder, üst yapımızın şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr