Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Beyaz cennete yakıştı

Beyaz cennete yakıştı

Dünyanın dört bir tarafından turist ağırlayan Pamukkale'nin yolunu palmiyeler ile donatıp, uzaktan izlenim ve tasarruflu sulama sistemi ile modern bir hale getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin milyonlarca turistin kullandığı güzergahta başladığı düzenleme büyük beğeni topladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve dünyanın dört bir yanından turistlerin ziyaret ettiği Pamukkale yolunda başladığı düzenlemeyi kısa süre önce tamamladı. Pamukkale yolunu palmiyeler ile donatıp, tasarruflu sulama sistemi ile modern bir hale getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin milyonlarca turistin kullandığı güzergahta yaptığı refüj ve çevre düzenleme çalışmaları büyük beğeni topladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında, yaklaşık 9,5 kilometrelik güzergaha 560 adet palmiye dikildi. Palmiyeler ile donatılan yolda yeni bir peyzaj düzenleme çalışması yapıldı. Scada sistemi uygulaması ile uzaktan izlenim ve tasarruflu sulama kullanımı sağlanarak bakım maliyeti de minimum seviyeye indirildi. Çevre ve peyzaj çalışmaları ile Türkiye'nin önde gelen belediyelerinden olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale'ye gelen turistlerin kullandığı yolu, yaptığı düzenleme ile beyaz cennete yakışır bir hale getirdi.

"Dünyanın her yerinden misafir ağırlıyoruz"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale yolunda yapılan düzenleme çalışmaları ile güzergahın daha güzel bir hal aldığını söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin kazı ve işletmesini 2008 yılından beri sürdürdüğü Laodikya Antik Kenti'nin, kırmızı suyu ile dünyaca ünlü Karahayıt'ın da aynı güzergah üzerinde yer aldığına dikkati çeken Başkan Zolan, "Pamukkale, Laodikya, Karahayıt bizim cazibe merkezlerimiz, bu bölgelerde dünyanın her yerinden misafir ağırlıyoruz. Termal sağlık, antik kentler, tarih ve doğa ile iç içe olan turizm merkezlerimizi ziyaret eden turistlerimiz artık daha prestijli hale getirdiğimiz bir yoldan geçecek. Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr