Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Kale Meydanı yenileniyor

Kale Meydanı yenileniyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ilçesindeki Kale Çarşı Meydanı'nda yapılan üstyapı çalışmalarını inceledi. Başkan Zolan, "Büyükşehir sonrası Kale Belediyemiz ile birlikte burada hizmet destanını yazmaya başladık" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ilçesindeki Kale Çarşı Meydanı'nda yapılan üstyapı çalışmalarını inceledi. Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla'nın eşlik ettiği Başkan Zolan, burada yaptığı açıklamada, "Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak" sözünü hatırlattı. Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Büyükşehir sonrası Kale Belediyemiz ile birlikte hizmet destanını yazmaya başladık. 'Denizli'de ne varsa Kalemizde o olacak' demiştik. Mahallelerimizde, Kale'nin merkezinde birçok hizmete imza attık. Ama en önemlisi Kalemizin girişi. İlçenin girişi gerçekten Kalemize hiç yakışmıyordu. Onun için öncelikle bu meydanla birlikte söz konusu bölgenin altyapılarını bitirdik. Yağmur sularıyla kanalizasyonuyla burada bir temel atma töreni yapmıştık. Çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Sonrasında altyapı yapım işlerini tamamladık ve üstyapıya geçtik."

"Çiçek gibi yapacağız"

Kale'nin girişinden belirli bir noktaya kadar üstyapı, kaldırım ve sıcak asfaltla beraber tamamladıklarını anlatan Başkan Zolan, "Daha sonra Kalemizin merkezindeki meydana girdik. Burada tüm asfaltımızı kürüdük. Meydanın büyük bir kısmını tamamladık, çalışmalarımız sürüyor. Bu bölgeyi baştan aşağıya kaldırımları da yenileyerek Kalemizin merkezini çiçek gibi yapacağız. Denizlimizin merkezinde nasıl sıcak asfalt varsa Kalemizin merkezinde de olacak. İnşallah burada hizmet destanlarımızı yazmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr