Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Büyükşehir'den Suçatı yoluna neşter

Büyükşehir'den Suçatı yoluna neşter

Acıpayam İlçesi ile Suçatı Mahallesi arasındaki yolda meydana gelen heyelan nedeniyle tek şeride düşen yol, Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından onarıldı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, yoğun kar yağışından dolayı heyelan nedeniyle tek şeride düşen Acıpayam İlçesi ile Suçatı Mahallesi arasındaki yola müdahale etti. Denizli'de geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışıyla birlikte Acıpayam İlçesi ile ilçeye bağlı Suçatı Mahallesi arasındaki yolda heyelan yaşanmıştı. Yaşanan heyelanın ardından yol büyük oranda hasar görürken, trafik tek şerite kadar düşmüştü. Hasar gören yola kısa sürede müdahale eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 2 kamyon, 1 greyder, 1 ekskavatör ve 1 yükleyici ile birlikte çalışmalara başladı. Yolun daha fazla tehlike yaratmaması için hızlı bir şekilde yürütülen çalışma kapsmaında, güzergahta genişletme ve güçlendirme çalışması yapıldı. Kısa sürede yeniden çift şeride çıkarılan yol vatandaşların hizmetine sunuldu.

"Yaralanma ve can kaybı yaşanmaması sevindirici"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Suçatı - Acıpayam yolundaki heyelan nedeniyle bozulan yolun Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapıldığını belirterek, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Heyelan sırasında herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "Gönül istiyor ki yangın, heyelan, kaza, sel ve doğal afetler hiç olmasın. Ancak hayatın içinde bunlar var. Büyükşehir Belediyesi olarak gerek ekipman gerekse eğitim açısından tüm bu doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmayı sürdüreceğiz."

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr