Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Büyükşehir'den trafiği rahatlatacak yeni kavşak düzenlemeleri

Büyükşehir'den trafiği rahatlatacak yeni kavşak düzenlemeleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir içi trafiğinin yoğun olduğu noktalarda bulunan kavşaklarda yeni düzenleme yapıyor. Hastane Kavşağı ve Esma Hatun Kavşağı'nda yapılacak yeni düzenleme ile bölgedeki trafiğin daha da rahatlatılması hedefleniyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi trafiği rahatlatmak için uygulamaya soktuğu yeni kavşak düzenlemelerine bir yenisi daha ekleniyor. Bu kapsamda Merkezefendi Caddesi'ndeki Hastane Kavşağı ile Fatih Caddesi'ndeki Esma Hatun Kavşağı'nda yeni düzenleme yapılacağı ifade edilirken, kısa süre sonra başlayacak çalışmanın detayları şu şekilde aktarıldı: "Kentin batısındaki yerleşim bölgelerinin Bayramyeri ile ulaşımını sağlayan 29 Ekim Bulvarı’na araçların ulaşabilmesi için Merkezefendi Caddesi ile Fatih Caddesi’nden geçmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla sinyalize olan Esma Hatun Kavşağı’nda özellikle yığılma yaşanmakta, sinyalize olmayan Hastane Kavşağı’nda da yoğunluk yaşanmaktadır. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik sıkışıklığının giderek artması bu kavşaklarda yeni bir düzenlemenin yapılmasını zorunlu kılmıştır. Yapılan kavşak sayımları ve teknik incelemeler sonucu trafik akışının karakteristiği belirlenmiş ve bu karakteristiğe göre trafik akışını rahatlatacak kavşak ve sinyalizasyon projesi hazırlanmıştır."

Bekleme süreleri kısalacak

Şerit ve sinyalizasyonun yeniden planlandığı düzenlemeler ile Hastane Kavşağı ve Esma Hatun Kavşağı'nda bekleme sürelerinin kısalacağı, ayrıca trafik güvenliğinin sağlanarak her iki bölgede yaşanan araç geçiş yoğunluğunun daha da azalacağı ifade edildi. Her iki kavşakta da sağa dönüşlerin serbest olacağı bir geometrik düzenleme yapıldığı belirtilirken, bölgedeki trafiğin rahatlayıp, araç bekleme sürelerinin azalması ile yakıt tüketimi ve buna bağlı oluşan hava kirliliğinin de azaltılmasının amaçlandığı kaydedildi. Düzenleme çalışmalarının hafta sonu başlatılması planlanırken, sürücülerden yoldaki trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr