Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Kefe Yaylası yolu yenilendi

Kefe Yaylası yolu yenilendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli yayla turizmi alanlarından biri olarak gösterilen Kefe Yaylası yolunu yeniledi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın ilçe gezileri sırasında, tespit edilen Serinhisar ilçe sınırlarındaki Kefe Yaylası yolu Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından asfaltlanarak, yenilendi. Yatağanlılar Denizli'nin tüm ilçe ve köylerini adım adım gezerek, hem büyükşehirin kazanımlarını anlatan hem de söz konusu yerleşim bölgelerindeki ihtiyaçları kayıt altına alan Başkan Zolan'a bir süre önce Kefe Yaylası yolunun yenilenmesi talebinde bulundu. Yolun çok kötü olduğunu belirten Yatağanlılar, özellikle yayla turizmi için bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin yol konusunda sık sık şikayette bulunduklarını iletti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan'ın talimatının ardından Denizli'nin en önemli yayla turizmi merkezlerinden biri olan Kefe Yaylası yolu çalışmaları başladı. Adına şenlikler de düzenlenen 10 metre genişliğindeki Kefe Yaylası yolu genişletilip, temelinde iyileştirme yapıldı, ardından asfaltlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Büyükşehirin diğer yol çalışmaları

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç olan diğer bölgelerde de asfaltlama ve yol yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda son dönemde Acıpayam ve Serinhisar İlçelerindeki Yatağan-Kuyucak arasında 1,5 kilometre, Serinhisar-Yatağan arasında 4,5 kilometre, Karahöyük-Ucarı Mahallesi arasında ise 5 kilometre yol asfaltlanarak yenilendi. Acıpayam-Mevlütler Mahallesi arsında ise 9 kilometre ve Gedikli Mahallesi - Acıpayam arasında ise 1 kilometrelik asfaltlama çalışmaları tamamladı. Bunların yanında yine Acıpayam'a bağlı Akalan Mahallesinde bulunan Akalan Kavşağı düzenlenerek, 25 metre genişliğindeki 850 metrelik alanda asfalt çalışmaları yapıldı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr