Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Göz Piknik Yolu bayrama yetişecek

Göz Piknik Yolu bayrama yetişecek

30 Mart yerel seçimlerinden yaklaşık 1 yıl önce ilçe gezilerine başlayarak kentin tüm ihtiyaçlarını tek tek belirleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, verdiği sözleri tutmanın gururunu yaşıyor. İlçe gezileri sırasında Çardaklıların Başkan Zolan'dan talep ettiği "Göz Piknik Yolu" tamamlanma aşamasına gelirken, ilçe ziyaretlerinin önemi bir kez daha ortaya kondu.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Mart yerel seçimlerinden yaklaşık 1 yıl önce Denizli'nin tüm ilçe, belde ve köylerini adım adım gezerek, hem büyükşehirin kazanımlarını anlatmış hem de söz konusu yerleşim bölgelerindeki ihtiyaçları kayıt altına alarak vatandaşların ve yerel yönetimlerin istek ve önerilerini dinlemişti. Başkan Zolan ve ekibi, ilçe gezilerinde tüm kentin acil ihtiyaçlarını raporlaştırarak yapılması gerekenleri kayıt altına aldı. 30 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından ise harekete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Başkan Zolan'ın talimatıyla; alınan istek ve önerileri proje haline getirmeye başladı. Çardaklıların özellikle hafta sonları bir çok vatandaşın ziyaret edip piknik yaptığı, "Göz Piknik Yolu" yapım isteğini değerlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce Anıtlar Yüksek Kurulu'nun da izniyle yola parke taşı döşeme işine başladı. Geçmişte araçların bile geçmekte zorlandığı yol tamamlanma aşamasına gelirken, Ramazan Bayramı'ndan önce bitirilmesinin planlandığı ifade edildi. Büyükşehirin getirilerinin anlatılması ve ilçe ziyaretlerinin önemi söz konusu yol yapımı ile bir kez daha gözler önüne serildi.

"Kaybedecek zamanımız yok"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir kazanımlarını anlatmak ve ihtiyaçları tespit etmek için düzenledikleri ilçe gezilerini hatırlatarak, "Söz konusu gezilere Denizli, büyükşehir olmadan yaklaşık 1 yıl önce başladık. Gezilerde Denizli'nin her köşesini adım adım gezdik. Bu sırada sadece büyükşehir kazanımlarını anlatmadık. Köy köy, belde belde, ilçe ilçe her bölgenin ihtiyaçlarını kayıt altına alıp vatandaşlarımızın isteklerini dinledik. Bunlara uygun çözüm ve projeler ürettik. İşte Çardak ilçemizdeki 'Göz Piknik Yolu' projesi de bunlardan biri. O zaman söz vermiştik, şimdi ise verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz" diye konuştu. Başkan Zolan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bugüne kadar verdiğimiz tüm sözleri tuttuğumuz gibi bundan sonrakileri de yerine getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Denizlimizin ve ülkemizin artık kaybedecek zamanı yok. İlçe gezilerine büyükşehir olmadan çok daha önce başlayıp ihtiyaçları tespit etmemiz bize çok zaman kazandırdı. Artık talepleri ve çözümleri biliyoruz. Büyükşehirin imkanlarıyla hepsini çözeceğiz."

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr