Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Değişime hazır olun

Değişime hazır olun

Denizli Belediyesi tarafından Denizli'nin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nda başlatılan düzenleme çalışmalarının yüzde 85'i tamamlandı. Aralıksız devam eden çalışmalar ile Bağbaşı Yolu'nun büyük bir bölümü çift yönde trafiğe açıldı. Yolun küçük bir kısmında çalışmalarına halen devam eden Denizli Belediyesi 10 güne kadar buradaki asfalt işini de bitirecek ve 7 kilometrelik yolun tamamının çift yönde kullanımını sağlayacak.
Denizli Belediyesi'nin Bağbaşı Yolu'nda sürdürdüğü düzenleme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Denizli'nin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nun büyük bir bölümünde asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ve trafiğin çift yönde akışını sağlayan Denizli Belediyesi 10 güne kadar çalışmaların devam ettiği Üniversitesi Caddesi'nden başlayan ve Ulus Caddesi'ne kadar uzanan yolda da her iki yönde asfalt işini tamamlayarak trafiğin çift yönlü akışını sağlayacak. Denizli Belediyesi 1 ay gibi kısa bir süre içinde ise 7 kilometrelik yolun her iki yanında gerçekleştireceği düzenleme çalışmalarını bitirerek Bağbaşı Yolu'nu bambaşka bir görünüme kavuşturacak.

Çalışmaların yüzde 85'i tamamlandı

Antalya-Muğla Yolu'nun Ulus Kavşağı'ndan başlayarak Kelleci Kardeşler Kavşağı arasında kalan 7 kilometrelik yolda yeniden bir düzenlemeye giden Denizli Belediyesi çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Denizli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yüzde 85'i tamamlanırken proje bitirildiğinde Bağbaşı Yolu dünya standartlarına ulaşacak. Çalışmalar tamamlandığında 7 kilometrelik yol üç şerit araç yolu, çift yönlü bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatmayla modern hale getirilecek. Bağbaşı Yolu'nun tamamlanması ile birlikte hem şehirlerarası ulaşım hem de kent içi trafiği daha güvenli ve konforlu hale gelecek.


Bağbaşı Yolu Ege Bölgesine Örnek Olacak
Bölgede önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Oman Zolan, " 2009 yılında Denizli Belediyesine bağlanan bu bölgede çok önemli çalışmalara imza attık. Alt yapı yetersizliği nedeniyle bu bölge en küçük yağmurlardan dahi olumsuz etkileniyor ve burada yaşayan vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Vatandaşlarımız adeta yağmur yağmasın diye dua ediyordu. Biz burada 50 km uzunluğunda yağmur suyu hattı yaptık ve bölgenin artık yağmur suyuna ilişkin herhangi bir sıkıntısı kalmadı. Sele yol açan faktörler artık ortadan kaldırıldı. Buraya yaptığımız işleri tek tek saymaya kalkarsak sayfalar dolusu işle karşılaşırız. Ama buranın çehresini Bağbaşı Yolu’nda yaptığımız düzenlemeler değiştirecek. 7 kilometre uzunluğundaki Bağbaşı Yolu’nu dünya standartlarına taşıyoruz. Denizli'nin giriş çıkışlarında yaptığımız değişimi herkes taktir ediyor. Bağbaşı Yolu'nda da bir düzenlemeye gidilmesi gerekiyordu. Denizli'nin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nda başlatılan düzenleme çalışmalarını ile güvenlik açısından, konfor açısından yolun standartları artırılarak Denizli’ye yakışır hale getiriyoruz. Yaya ve araçlar için geçitler yapılıyor. Araç yolu üç şeride çıkarılıyor, yan yol, çift yönlü bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmaları yapılıyor. Baştan sona yenilenecek Bağbaşı Yolu’ndaki çalışmalar tamamlandığında hem şehirlerarası ulaşım hem de kent içi trafiği daha güvenli ve konforlu hale gelecek. Bağbaşı Yolu çalışması Ulus Kavşağı’ndan Kelleci Kardeşler Kavşağı arasındaki bölümde yapılıyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak başlattığımız bu proje, Denizli’nin bugünkü imajına yakışacak. Bu yol can güvenliği itibariyle en üst seviyede olacak. Yüzde 85'i tamamlanan düzenleme bittiğinde kentimize bambaşka bir hava gelmiş olacak. Biz halkımıza söz vermiştik ve sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Birlikte Başardık
Çalışmalar süresince bölge insanının bazı sıkıntılar çektiğini belirten ve helallik isteyen Başkan Zolan, " Tüm bu işler yapılırken burada yaşayan insanlarımız bazı sıkıntılar çektiler. Haklarını helal etsinler. Ancak güzelliklere ulaşmak kolay olmuyor. Bize bu güne kadar her konuda destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz bu güzellikleri birlikte başardık anlayışı ile hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın desteği olmasaydı bu sancılı süreci aşamazdık. Denizli'de yapılan ne varsa bu kentte yaşayan herkesin emeği ve hakkı var. Bu sebeple birlikte başardık diyor ve herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr