Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Başkan Zolan: Denizli’nin her noktası değişimi yaşayacak

Başkan Zolan: Denizli’nin her noktası değişimi yaşayacak

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan Mimar Sinan Caddesi ve Alpaslan Caddesi’nde asfaltlama çalışmasını yerinde inceledi. Başkan Zolan, “ Kent merkezinde yaşadığımız inanılmaz değişimi Denizli’nin geneline yaymaya devam ediyoruz” dedi.
Denizli Belediyesi’nin bir süredir Mimar Sinan Caddesi ve Alpaslan Caddesi’nde sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmaları sonlandırıldı. Her iki cadde de yapılan çalışmaların son aşamasını oluşturan asfalt çalışmasını yerinde inceleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Denizli’nin her noktası değişimi yaşayacak” dedi.

Gittiği her yerde vatandaşlar tarafından kent merkezinde tamamlanan altyapı ve üstyapı çalışmalarının kendi bölgelerinde yapılması talebiyle karşılaştıklarını dile getiren Başkan Zolan, “Denizli’nin her köşesi kent merkezinde ortaya çıkan o güzel tablonun bir parçası olacak. Bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bir süredir Mimar Sinan Caddesi ve Alpaslan Caddesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmaları sürdürüyoruz. Asfalt atarak buradaki çalışmaları sonlandırdık. 335 metrelik Mimar Sinan Caddesi’nde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu hatlarını tamladık. 12 metre genişliğinde 2 gidiş 2 geliş olarak planlanan yolda geniş kaldırımlar ile yayaların rahat hareket etmesini sağladık. 500 tan asfalt kullanılan bu cadde Denizlinin kent merkezinde var olan konfora ve güzelliğe kavuştu. 650 metrelik Alpaslan Caddesi ise yine 10 metre genişliğinde çift yönlü trafik akışına sahip dünya standartlarının hakim olduğu bir cadde haline getirildi. Yağmur suyu ve içme suyu hatlarının değiştirildiği bu caddemizde ise 2,5 metrelik geniş kaldırımlar yapıldı. Bin 300 ton asfaltın kullanıldığı bu caddemizde uzun yıllar bölge insanına hizmet verecek. Çalışmaların son aşamasında bölge insanımızın heyecanını da paylaşmak için buradayız. Aldığımız tepkiler çok iyi. Vatandaşlarımızdan duyduğumuz ‘ Allah Razı Olsun’ söylemi bizim tüm yorgunluğumuz alıyor. Hiç kimse merak etmesin Denizli’nin her köşesi bu çalışmaları tamamlamak için kent merkezinde ortaya çıkan o güzel tablonun bir parçası olacak. Biz planlamalarımızı yapıyoruz. Kent merkezinden başlayarak dalga dalga tüm Denizli’nin altyapısını da üstyapısını da bu kente bu kentin insanına yakışır hale getireceğiz.” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr