Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Gazi Bulvarı'nda Yollar, Işıl Işıl

Gazi Bulvarı'nda Yollar, Işıl Işıl

Denizli Belediyesi, şehrin kalbi niteliğindeki Gazi Bulvarı’nı, açık hava alış merkezi şekline dönüştürdü. Bulvarda son olarak yol kenarlarına ışıklı ledler takılarak aydınlatıldı.
  Denizli Belediyesi, Gazi Bulvarı üzerindeki çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.
Bulvarda, kaldırımlar 8 metreye kadar çıkartılması, elektrik kablolarının toprak altına alınması, palmiye ağaçlarının altına bankların yerleştirilmesi, yolun araç trafiğine kapatılmasının ardından bu kez de yol kenarları görsel şölene sunan ışıklı ledlerle aydınlatıldı. Gazi Bulvarı trafiği, Denizli    Belediye Başkanı Osman Zolan’ın birçok yerde ifade ettiği gibi, Çınar Meydanı ile valilik arasında kalan Gazi Bulvarı şimdiden açık hava alış veriş merkezine dönüştü.
  Gazi Bulvarı yeni düzenlemenin ardından yalnızca toplu taşıma trafiğine açılırken, caddedeki hız limiti ise 30 kilometre olarak belirlendi. Yollardaki kaldırımlar ise 8 metre yakın genişlikle yayaların hizmetine sunuldu. Böylece hem yayalar hem de esnaf rahat nefes aldı.
Bulvar, oturma alanları, dinlence noktaları, yayalaştırılmış alanları ve çevre düzenlemeleriyle herkesin uğrak noktası oldu. Işıklı ledler ise gece bulvara ayrı bir güzellik kattı.
  Denizli Belediyesi, daha önce de zaman ayarlı ışıklı ledli levhaları ve yaya geçişlerinin bulunduğu yola ışıklı yaya geçişini Türkiye’de ilk kez kullanan belediyeler arasında yerini almıştı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr