Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Lise Caddesi’nde yepyeni bir dönem başlıyor

Lise Caddesi’nde yepyeni bir dönem başlıyor

Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmaları nedeniyle bir süredir araç trafiğine kapalı olan Lise Caddesi’nde yepyeni bir dönem başlıyor. Üst yapı çalışmaları tamamlanan caddede tek yön uygulamasına geçiliyor.
Denizli Belediyesi, alt yapının ardından üst yapısını tamamladığı ana caddeleri, dünya standartlarının üzerinde olacak şekilde ulaşıma açmaya devam ediyor. Sürdürülen üst yapı çalışmaları nedeniyle bir süredir araç trafiğine kapalı olan Lise Caddesi’nde yepyeni bir dönem başlıyor. Asfalt çalışmasının yapıldığı cadde 29. Ekim.2011 tarihinden itibaren araç trafiğine tek yönde açılıyor. Denizli Belediyesi ile Denizli Lisesi arasındaki 500 metrelik yol bundan böyle tek yönde iki şerit halinde trafik akışına sahip olacak.

Belediyeden liseye doğru trafik akışının sağlanacağı yolda asfaltlama çalışmalarını inceleyen Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör, yeni uygulamayla trafik akışının rahatlayacağını söyledi. Özellikle yayalarında geniş kaldırımlar sayesinde daha rahat edeceğini dile getiren Güngör, “Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üst yapıda birçok cadde ve sokak, yol ve kaldırım işleri tamamlanıp ulaşıma açılırken kalan bölümlerde de çalışmalar aralıksız sürüyor. Denizli Belediyesi ile Denizli Lisesi arasındaki 500 metrelik yolda çalışmalarımızın büyük bir bölümünü tamamladık. Yolda, AYDEM, TELEKOM gibi kurumlar hatlarını toprak altına aldı. Diğer yandan da görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı. Araç trafiği yolu da dünya standartlarına çıkarılırken, kaldırımlar en az dünya standartları kalitesiyle yayaların hizmetine sunuldu. Ama asıl değişim bu yolun araç trafik akışında olacak. Bu güzergahta araç trafiği artık tek yön olacak. Artık belediyeden liseye doğru trafik akışı sağlanacak. İki şerit halinde planlanan yol ile araç trafiği daha rahat olacak. Yolun asfaltlaması bugün bitiyor. Yarın trafiğe açacağız” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr