Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Yollar Dünya Standartlarının da Üzerinde

Yollar Dünya Standartlarının da Üzerinde

Denizli Belediyesi, alt yapının ardından üst yapısını tamamladığı ana caddeleri, dünya standartlarının üzerinde olacak şekilde ulaşıma açmaya devam ediyor.
Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üst yapıda birçok cadde ve sokak, yol ve kaldırım işleri tamamlanıp ulaşıma açılırken kalan bölümlerde ise çalışmalar aralıksız devam ediyor. 
   
Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün sürdürdüğü üst yapı çalışmasında son bölüme gelindi. Son olarak Çaybaşı Caddesi yolu asfaltlandı. Yolda, AYDEM, TELEKOM gibi kurumların hatları toprak altına alındı. Diğer yandan da görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı. Araç trafiği yolu da dünya standartlarına çıkarılırken, kaldırımlar en az dünya standartları kalitesiyle yayaların hizmetine sunuldu. 12 metre genişliği ve 360 metre uzunluğundaki yol için 1750 ton RCC denilen beton kullanıldı. Beton üzerine de 600 ton asfalt aşınma tabakası oluşturuldu. 3 ile 4 metre genişliğinde değişen kaldırımlarda ise traverten ve mermer malzeme kullanıldı. Kaldırım ve yol arasına da andezit bordürden yağmursuyu olukları yapıldı. 
  
Öte yandan Çamlık Caddesi’nde ise üst yapı çalışmaları devam ediyor. Buradaki çalışmalar da asfalt aşınma tabakasının oluşturulması öncesindeki tüm işlemler yapıldı. Yol, beton dökülerek asfalta hazır hale getirildi. Çalışmalarında kısa süre bitirilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr