Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Üst yapıda durmak yok yola devam

Üst yapıda durmak yok yola devam

Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üst yapıda birçok cadde ve sokak, yol ve kaldırım işleri tamamlanıp ulaşıma açılırken kalan bölümlerde ise çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde sürdürdüğü üst yapı çalışmasında son bölüme gelindi.
Ekipler, son olarak bir ucu Selçuk Caddesi’ne diğer ucu ise Merkezefendi Caddesi’ne uzanan 610 metre uzunluğundaki Devlet Hastane’si önünden geçen yoldaki üst yapı çalışmasını biran önce tamamlamak için yoğun mesai harcadı.
Yaklaşık 1 ay süren çalışmada bir yandan üst yapı öncesindeki yağmursuyu hattı, olukları, abone bağlantıları ve kaldırımlar yapılırken, diğer bir yandan da yollar kazıldı ve son olarak da asfaltlama yapıldı. Öte yandan AYDEM, TELEKOM gibi kurumlar da, tüm hatlarını toprak altına aldı. Orta refüjdeki elektrik direkleri de tamamen kaldırılıp projede belirtildiği şekliyle kaldırım kenarına alındı.
Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör de, tüm çalışmaları sık sık inceleyerek ekiplere gerekli talimatı veriyor. Son olarak bölgedeki asfaltlama çalışmalarına katılan başkan yardımcısı Güngör, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Caddenin tüm standartlara uygun olarak Pazartesi günü akşamı ulaşıma açılacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör, ‘Devlet Hastanesi önündeki caddedeyiz. Bir ucu Selçuk Caddesi’ne bir ucu da Merkezefendi Caddesi’ne bağlanıyor. Yaklaşık 610 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde bir asfalt dökümü işimiz var. Yolun her iki kısmında da 4 ile 5 metre genişliğinde değişen kaldırımlar var. 1100 ton asfalt döküyoruz. Asfalt sıcaklığı ise 160-170 santigrat derece civarındadır. Ramazan’da oruçlu günde vatandaşlarımızı bu sıkıntıdan kurtaralım diye tam ekip çalışmaktayız. İnşallah yarın akşam da yolu açacağız. Oldukça geniş bir yol oldu. Geçen ayın 4’ünde başlamıştı. Bilindiği gibi AYDEM, TÜRKSAT, TELEKOM gibi kurumlar da çalıştı. Havadaki tüm hatlar aşağıya alındı. Belli ticari bölgeler ve ana caddelerde bu uygulamayla yapılıyor. Bizim Sırakapılar bölgesinde alt yapı çalışması yapılmamıştı. Bunları da tamamladık. Üst yapıyı da bitiriyoruz. Gördüğünüz gibi çok harka bir yol oldu. Halkımız bize sabır gösterdi böyle güzellikler ortaya çıktı. Bu yol da Denizli’mize armağanımız olsun’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr