Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Üst Yapıda Durmak Yok Yol Yapımına Devam

Üst Yapıda Durmak Yok Yol Yapımına Devam

Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üst yapıda birçok cadde ve sokak, yol ve kaldırım çalışmasıyla tamamlanıp ulaşıma açılırken kalan bölümlerde de aralıksız çalışmalar devam ediyor.
Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde sürdürdüğü üst yapı çalışmasında son bölüme gelindi.
Ekipler, son olarak İstasyon Caddesi ve Doktorlar Caddesi’ne ağırlık vererek söz konusu caddelerdeki üst yapı çalışmasını biran önce tamamlamak için yoğun mesai harcıyor. Bir yandan üst yapı öncesindeki yağmursuyu hattı, olukları, abone bağlantıları ve kaldırımlar yapılırken, diğer bir yandan da yollar kazılarak asfalta hazır hale getiriliyor.
Üst yapı çalışmasında, yol ve kaldırım tamamen kazılıyor. 15 cm beton, 20 santimetre sıkıştırılabilen beton dökülüyor. Onun üzerine de asfaltta son kat olan aşınma tabakasını karayolları standartlarında dökülüyor. Kaldırımlarda ise C 20 beton onun üstüne 5 cm kum dökerek üstüne traverten konuyor. Öte yandan yağmursuyu olukları yapılıyor. Ev ve işyerlerinin yağmursuları bağlantıları yapılıp, sular üst yapı sırasında oluşturulan 300’lük yağmursuyu hattına taşınıyor. Çatılardan gelen yağmursuları ise kaldırıma ulaşmadan çatı oluklarından borularla yağmursuyu hattına veriliyor. Üst yapının diğer bir özelliği ise tüm kaldırım ve yollar engellilerin kullanacağı şekle dönüştürülüyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr