Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Denizli Yollarıyla da Dünya Kenti Oluyor

Denizli Yollarıyla da Dünya Kenti Oluyor

Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmalarında sona gelindi. Biten cadde ve sokaklardaki üst yapı çalışmalarıyla Denizli ‘dünya kenti’ olma yolunda bir adım daha ilerledi.
Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen çalışmalarda devam eden bölgelerde sona gelindi. Çalışmaların birkaç gün içinde biteceği bildirildi. Denizli’nin dört bir tarafı da bitim yaklaştıkça şantiyeye dönüştü.
Yaklaşık 1300 Sokak’a kadar 800 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde asfalt atılarak toplam  750 ton kadar asfalt kullanıldı. Karayolları standardında son tabaka. Altında beton bulunuyor.
Denizli Belediyesi’nin üst yapı çalışmalarının tamamı 1 milyon 700 bin metrekare gibi bir alanda yol ve kaldırım düzenlemesini içeriyor.
Yollar, tamamen kazılıp altına beton dökülmesinin ardından asfaltlanarak kaymak gibi şekle dönüştürülürken, kaldırımlar da 8 santim yüksekliğinde yapılıyor. Kaldırımların kenarlarına andezit kanallar döşenerek yağmur suyunun kaldırımlara gelmeden yağmursuyu hatlarına ulaşımı sağlanıyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr