Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Üst Yapının Yüzde 75'i Tamamlandı

Üst Yapının Yüzde 75'i Tamamlandı

Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü üst yapı çalışmalarında yüzde 75 dolayında fiziki gerçekleşme sağlandı. Çalışmaların yürütüldüğü tüm cadde ve sokaklar, 20 Mayıs’a kadar yolları, kaldırımları ve yağmursuyu oluklarıyla bitirilecek.
Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde sürdürülen çalışmalarda Denizli’nin dört bir tarafı şantiyeye dönüştü.
Ekipler, neredeyse kent merkezinin tamamına yakın kısımda üst yapı çalışmasını sürdürüyor. Bir yandan üst yapı öncesindeki yağmursuyu hattı, olukları, abone bağlantıları ve kaldırımlar yapılırken, bir yandan da yollar kazılıp asfalta hazır hale getiriliyor. Asfalt öncesinde ise 40 cm kazılan yollara 15 cm normal beton, 20 cm sıkıştırılmış beton dökülüyor. Son olarak ise Karayolları standartlarında asfaltlama yapılıyor.
Kaldırımlara C 20 beton onun üstüne 5 cm kum dökelerek üstüne traverten koyuluyor. Bununla birlikte yağmursuyu olukları da yapılıyor. Abonelerden yağmursuları alındı ve 300’lük boru yerleştirilerek yağmursuyu hattı oluşturuldu. 8 etap yüzde 70 ila yüzde 85 arasında değişen oranlarda tamamlandı. 20 Mayıs’a kadar girilen  tüm caddelerin asfaltı atılmış olacak. Diğer 2 etapta ise çalışmalar kısa süre sonra başlayacak. Önümüzdeki Temmuz ayına kadar kimi yerlerde daha erken olmak üzere tüm etap, gerek yollar gerekse kaldırımlar tümüyle bitmiş olacak.
Denizli Belediyesi’nin üst yapı çalışmalarının tamamı 1 milyon 700 bin metrekare gibi bir alanda yol ve kaldırım düzenlemesini içeriyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr