Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Şirinköy Yolu Parke Taşıyla Genişletildi

Şirinköy Yolu Parke Taşıyla Genişletildi

Denizli Belediyesi, daha önce kaldırım taşı bile bulunmayan Şirinköy yolunu, 2 gidiş 2 geliş ve yaya yolu da olacak şekilde 25 metre genişliğinde parke taşıyla döşedi.
Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Uğur Mumcu Caddesi ile Cam Fabrikası önüne kadarki 1600 metre uzunluğundaki yolda, parke kilit taşı döşeme çalışmalarını tamamladı.
Ekipler, yaklaşık 3 ay süren çalışmayla daha önce yol çizgileri, kaldırım taşı ve yaya yolu bulunmayan 8 metre genişliğindeki yolu, 2 gidiş 2 geliş olacak şekilde 4 şerit olarak parke taşıyla genişletti.
Yolun, Çevik Kuvvet Hizmet Binası önüne kadar olan kısmı 25 metre kalan küçük bir kısım ise 12 metre genişliğinde inşa edildi. 12 metrelik yol, 75-80 ağacın kesilmemesi için diğer bölgelere göre dar tutuldu. Böylece 75-80 ağaçta yolda ağlı sollu olacak şekilde kesilmedi. Yolda, orta çizgi ve yan çizgiler kırmızı kilit taşıyla sürücülerin görebileceği şekilde oluşturuldu. Yolun her iki bölümüne de daha önce bulunmayan yaya yolu yapıldı. Her biri 3,5 metre genişliğindeki yaya yolu da, beton parke taşıyla kaplandı. Böylece yol, hem yayların kullanacağı hem de bisikletlilerin kullanacağı şekle dönüştürüldü. Ayrıca kaldırımın bir bölümü de kırmızı parke taşıyla döşenerek bisiklet ve yaya yolu belirgin hale getirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr