Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Denizli`nin Yolları Elden Geçiyor

Denizli`nin Yolları Elden Geçiyor

Denizli Belediyesi, şehir içi ve şehirlerarası yolları elden geçirerek AB standartlarına uygun hale getiriyor.
Denizli Belediyesi, şehir içi ve şehirlerarası yollarda, sinyalizasyon direklerini AB standartlarına uygun olarak değiştirirken, yol çizgilerini ve bordür boyalarını da yeniden boyuyor.

Denizli Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, trafik işaret ve levhalarında AB standartlarını yakalamasının ardından bu kez de trafikte sinyalizasyon direklerini tüm ülkelerde aynı şekilde kullanılan malzemelerle yenilemeye başladı.

Müdürlüğe bağlı ekipler, yenileme kapsamında özellikle turistlerin yoğun olarak kullandığı Pamukkale ile Zeybek, Üçgen, Kayhan ve Ulus kavşaklarında trafik direkleri yenilendi. Yenileme çalışmaları diğer kavşaklarda devam edecektir. Ayrıca sinyalizasyon direklerinde yayaların daha güvenli geçişlerini sağlamak amacıyla gündüz ve gece görünürlüğü yüksek, sürücülerin uzaktan rahatlıkla görebileceği tepe üstü yaya geçit levhaları monte edildi. Bu sayede sürücü ve yayaların yol güvenliği artırıldı. Ekipler, ayrıca, Denizli’yi İzmir, Ankara, Antalya gibi şehirlerarası yollardaki kavşak ve yaya geçişlerindeki diğer trafik direklerini de değiştiriyor. Bu arada, söz konusu yolların kavşak ve orta refüjlerindeki bordür boyaları da yenilendi. Böylece, yaz mevsimine girilmeden önce Denizli yolları daha güvenli hale getirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr