Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu parklarda aldı

Sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu parklarda aldı

Denizli'de aşırı sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan park ve yeşil alanlarda alıyor. Denizlililer parklarda temiz havanın ve yeşilliğin tadını çıkarıyor.
Denizlililer, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı park ve mesirelik alanlarına akın ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesinin özellikle kent merkezine kazandırdığı Çamlık, İncilipınar, Servergazi ve Adalet Parkı gibi birçok alanda vatandaşlar temiz havanın ve yeşilliğin tadını çıkarıyor. Ailesi ve sevdikleriyle parklara gelen Denizlililer gölgede serinlemenin keyfini yaşarken, çocuklar ise oyunlar oynayarak güzel vakit geçiriyor. Aşırı sıcaktan bunalan bazı vatandaşların çimleri sulamak için kullanılan fıskiyelerin altına girerek serinlemeleri ise renkli görüntüler oluşturuyor.

Vatandaşlar memnun

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği park ve yeşil alan yatırımlarından memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar şunları kaydetti:

Ali Öge: 20 yıl önce buraları çöplüktü. Şimdi Denizlimizin her yeri güzel, bakımı, temizliği çok güzel. Daha ne isteyeyim ki? Devletimizden, Büyükşehir Belediyemizden Allah razı olsun. İncilipınar Parkı çok güzel, geçmişte yurtdışına gittiğimde kıskanırdım, bizim oralarda niye yok diye? Memleketimiz cennet.

Ahmet Güneş: Sıcaktan bayıldık, Çamlık Parkı serin diye geldik. Burası evimize göre daha serin, çocuklar daha rahat koşturabiliyor, oyun oynayabiliyor. Fırsat buldukça buraya geliyoruz.

Hüseyin Öge: Bu sıcakta evde durulmuyor, rahatlamak için geldik. Ailemle beraber buraya geliyoruz, zaman geçiriyoruz, çok güzel oluyor. Burası çok güzel yapanların eline sağlık, teşekkür ederim.

Mürselin Işık: Çocuklarımızla birlikte böyle güzel bir yerde eğleniyoruz. Denizlimiz Ege’nin incisi. Çamlık mesirelik bölgesi Denizlimizin akciğeri diye ifade ettiğimiz bir mekanımız, son zamanlarda çok daha güzel hale geldi. Biz de bu güzellikleri yaşıyor, ihmal etmiyoruz.

Coşkun Çallı; Her sene yazın öğrencilerimizle beraber geliyor, burada eğleniyor, pikniğimizi yapıyoruz. Çok güzel bir ortam, havası temiz, suyu çok güzel. Bütün Denizli halkının gelmesini tavsiye ediyorum.

Yüksel Kavgacı: Güzel bir yer, yapandan Allah razı olsun. Burdur’dan geldik. Güzel, sessiz, sakin ve serin. Boş vaktimizi değerlendiriyoruz.

Figen Milter Öztop: Çok güzel, güvenilir ve serin bir yer burası. Son yıllarda da buradaki yapılanma çok hoşumuza gidiyor. O yüzden buraya gelip sıcak havalarda burayı değerlendiriyoruz.

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr