Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Denizli’nin turizm değerleri Büyükşehir ile hayat buluyor

Denizli’nin turizm değerleri Büyükşehir ile hayat buluyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin turizm potansiyelini çeşitlendirmek adına sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Alternatif turizmde birbirinden önemli yatırımları hizmete alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez Kefe Yaylası’nda düzenleme çalışması yaparak, yayla turizmine önemli bir değer daha kazandırdı.
Denizli’de turizm sektörünün 12 ay yaşaması için bugüne kadar milyonlarca liralık turizm yatırımı yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, turizmde parlayan bir kent olma adına çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Denizli Kayak Merkezi gibi alternatif turizm yatırımlarının yanına Kefe Yaylası’nı da Denizli’ye yakışır şekilde düzenleyerek hizmete alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yayla turizmine önemli bir yatırım daha kazandırdı. Serinhisar İlçesinin Yatağan Mahallesi’nde 1100 metre rakımda bulunan Kefe Yaylası, özellikle yaz aylarında kamp yapmak isteyen vatandaşların akınına uğramaya başladı.

Her şey düşünüldü

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kefe Yaylası'ndaki 171 bin metrekarelik alan içerisinde restoran, kasap, büfe, manav, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, çamaşırhane, Yörük çadırı ve 250 çadır kapasiteli kamp alanı gibi vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayacak tesisler oluşturdu. Yatırımlarla Kefe Yaylası modern şekliyle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Denizlililer yaylalarıyla buluşuyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kefe Yaylası’nın Denizli’de yayla kültürü ve yayla turizminin merkez noktalarından biri olduğunu belirtti. Denizli Büyükşehir Belediyesinin alternatif turizm yatırımlarına verdiği önemi dile getiren Başkan Zolan, “Yaylalarımız Denizlimizin kültürü, özü. Bu değerlerimize değer katmak, yaylalarımızı insanlarımızla buluşturmak için birçok yatırım yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Kefe Yaylası’nda ilk olarak alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını belirten Başkan Osman Zolan, “Yaylamızda içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı yeniledik. Doğaya bir damla dahi atık su bırakmıyoruz. Halkımızın rahatı ve güvenliği için tüm ihtiyaçları yeniledik. Bölgeyi daha cazip ve standartları yüksek bir hale getirdik. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Vatandaşlardan tam not

Hasan Ergenay : Kefe Yaylası’nın eski durumu ile şimdiki hali çok farklı ve çok iyi. Osman Zolan Başkana çok teşekkür ederiz. Çok büyük yatırım yaptılar Sosyal tesislerimiz çok güzel oldu.

Melike Büyüktürkyılmaz : Eskiden buraya geliyorduk, suyumuz, elektriğimiz yoktu. Yol yoktu. Allah razı olsun şimdi yollarımız güzel, Kefe Yaylamız çok güzel oldu. Turistik bir yer oldu. Herkesin burayı gelip görmesini isterim.

Ahmet Göka : Her sene en az 2 ay burada kalırım. Buranın havası çok güzel, nefes darlığı rahatsızlığım var. Buraya geldiğim zaman çok rahatlıyor ve açılıyorum. Allah razı olsun Osman Başkandan. Buraya el attı, çok güzel oldu. Eskiden karmakarışıktı, düzen yoktu. Şimdi her şey çok güzel.

Zennur Özgören: Gece ışıklandırmamız var. Rahat rahat ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Sıcak suyumuz var. Allah'ım emek veren herkesten razı olsun.

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr