Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Teleferik macera ve eğlencenin adresi oluyor

Teleferik macera ve eğlencenin adresi oluyor

Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirerek, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlayan Teleferik ve Bağbaşı Yaylasında kurulan tırmanma ve atlama kulesi ile macera parkuru, farklı bir gün geçirmek isteyen Denizlililerin uğrak yeri oluyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl hizmete açtığı ve ilk gününden beri kentteki sosyal yaşamın vazgeçilmez renklerinden biri haline gelen Teleferik ve Bağbaşı Yaylası yine bir ilke imza attı. Bungalov ev, Yörük çadırı, restoran, piknik alanı gibi tesislerle bugüne kadar milyonlarca ziyaretçiye hizmet veren Teleferik ve Bağbaşı Yaylasında; yeni kurulan tırmanma ve atlama kulesi ile macera parkuru, heyecan dolu bir gün geçirmek isteyen vatandaşların uğrak yeri oluyor. Powerfan adı verilen yüksek güvenliğe sahip 14 metre uzunluğundaki tırmanma ve atlama kulesi heyecan isteyen ziyaretçilerini bekliyor. Vatandaşlar burada, uzman eğitmenler ve yüksek güvenlikli sistem eşliğinde eğlenceli ve adrenalin dolu dakikalar geçiriyor.

Macera parkuru

Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın hemen yanı başındaki ormanlık alanda kurulu 31 oyun ve 32 platformdan oluşan macera parkuru ise eğlenmek ve spor yapmak isteyenlerin adresi oluyor. Aynı anda 31 kişinin yarışıp spor yapabildiği tesiste yaklaşık 1 saat süren parkur büyük ilgi topluyor. Yüksek güvenlik sistemiyle kurulu parkura giren yarışmacılar, kurallara göre parkuru tamamlamak zorunda. Eğlenceli ve tempolu geçen parkurda yarışan vatandaşlar, unutulmaz bir gün yaşama imkanı buluyor.

“Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile bir ilke imza attıklarını belirterek, “Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız Teleferik ve Bağbaşı Yaylası; halkımızın yoğun ilgisini kazandı, kentteki sosyal yaşama güçlü bir alternatif oluşturdu. Biz bu ilgiyi daha da artırmak hedefiyle bir yeniliğe daha imza atarak, tırmanma ve atlama kulesi ile macera parkuru kurduk. Güvenlik önlemlerini son derece yüksek tuttuğumuz alana, farkı ve heyecan dolu bir gün yaşamak isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr