Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Serinhisar Parkı ve Meydanı dualarla açıldı

Serinhisar Parkı ve Meydanı dualarla açıldı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın söz verdiği dev projeler tek tek tamamlanarak Denizlililerin hizmetine sunuluyor. Serinhisar İlçesi'nde geçen Mayıs ayı sonunda temeli atılan Serinhisar Parkı ve Meydanı dualarla hizmete açıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli'de ne varsa İlçelerde de o olacak sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Serinhisar Belediyesi işbirliğinde yapımına başlanan Serinhisar Parkı ve Meydanı, tamamlanarak hizmete açıldı. Geçen Mayıs ayında temeli atılan tesisin açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, eserin ortaya çıkmasında büyük desteği olan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye teşekkür etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolon ise, 30 Mart seçimleri öncesinde verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Denizli’de ne varsa ilçelerde de o olacak söylemimizi tekrarlıyoruz. Denizli’deki her güzelliği ilçelerde de yaşatacağız” dedi.

Parkın geliri Serinhisar’a

Başkan Zolan, “Serinhisar bize güvendi ve bize verdiği emaneti biz de onlara hizmet ederek geri ödüyoruz. Burada herkes çok güzel vakit geçirecek, genci, yaşlısı, çocuğu, kadını burada huzur ve rahatı birlikte yaşayacak. Bu parkın yapımında bizim desteğimizin yanında Serinhisar Belediye Başkanımızın da büyük gayretleri var. Burada bulunan dükkanları ve meydanın oluşması için büyük çaba harcadı. Kendisini bu konuda ki gayretlerinden dolayı kutluyorum. Bundan sonraki Meclis toplantısında bu parkı Serinhisar Belediyemize aktaracağız. İşletmesi ve buradan gelecek gelirler Serinhisar’da kalacak" diye konuştu.

“Denizli her alanda lider şehirlerden biri olacak’ dedik ve oldu”

Bakan Zeybekci ise, güzel ve anlamlı bir günde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Nereden nereye? Bundan 1 sene önce şurada durup baksaydık, burada güzel bir parka bakan bir meydan olacak diye şöyle fotomontaj yapsaydık, inanır mıydınız? Tabi ki inanırdınız, çünkü ‘bunlar söz verdi mi yapar’ diyorsunuz değil mi? ‘Dinar, Nazilli ve Buharkent’e özenen Denizli’yi Ege’nin vizyon kenti yapacağız’ dedik, oldu mu? Teleferik yaptık, Türkiye’de olmayan bir yer yaptık. Bizden ne istedilerse Bakanlık olarak gerekeni yapıyoruz. 2004’de geldiğimizde ‘Denizli Ege’nin vizyon kenti ve parlayan yıldızı olacak’ dediysek bunun için elimizden geleni yaptık. ‘Denizli her alanda lider şehirlerden biri olacak’ dedik ve oldu” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Serinhisar Parkı ve Meydanı’nın açılışı dualarla yapıldı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr