Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Serinhisar, park ve meydanına kavuşuyor

Serinhisar, park ve meydanına kavuşuyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Serinhisar İlçesi’nde yapacağı park ve meydan düzenlemesi projesinin temeli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katıldığı törende atıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, meydan ve park düzenlemesinin 100 günde tamamlanacağını belirterek, Serinhisarlılara arıtma tesisi ve düğün salonu müjdesi verdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Serinhisar’da hayata geçireceği 5600 metrekare büyüklüğündeki “Serinhisar Parkı ve Meydan Düzenlemesi” projesinin temeli atıldı. Serinhisar Meydanı’nda düzenlenen törene, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, park ve meydan düzenlemesi için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederek, projenin ilçeye hayırlı olmasını diledi. Vatandaşların sevgi gösterileri ile sahneye çıkan Başkan Zolan, Serinhisar’da değişim rüzgarlarının daha sert esmeye başlayacağını belirterek, “Büyükşehir ve Serinhisar Belediyemizle birlikte Serinhisarımızın çoktan hak etmiş olduğu hizmetleri bir bir yerine getireceğiz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın” dedi. 30 Mart akşamı Serinhisar’ın kendilerine sahip çıktığını anlatan Başkan Zolan, “Siz bizim başımızı öne eğdirmediniz. Şunu bilin ki bizde sizlerin başını öne eğdirmeyeceğiz. O gün ne söz verdiysek hepsini bir bir yerine getireceğiz. Bu dönem sonuna kadar belki onun da fazlasını yapmış olacağız. Hiç şüpheniz olmasın. Çünkü biz söz verdik mi ne pahasına olursa olsun o sözü yerine getiririz. Bu can bu bedende olduğu sürece inşallah sözlerimizi yerine getireceğiz” dedi.

100 günde bitecek

Başkan Zolan, “İnşallah daha Serinhisar’da yeni başlıyoruz. Şunu net olarak söylüyorum. Bugün sorun olarak gördüğünüz, bizden istediğiniz tüm ihtiyaçlar Allah’ın izniyle 2019’da görevimizin sonuna geldiğimiz zamana aklınıza bile gelmeyecek. Bırakın yapıldığını hatırlamayı, aklınıza bile gelmeyecek. Hepsi bir bir çözülmüş olacak. ‘Böyle sorun mu var diyeceksiniz?’ Kendiniz unutacaksınız sorunu, unutturacağız” dedi. 30 Mart’tan sonra göreve başladıklarını ve seferberlik ruhuyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Serinhisar’da arıtma tesisi tamamlandığında 7.5 kilometre deşarj hattı yaptık ve inşallah 2 gün sonra arıtma tesisi çalışıyor hale gelecek. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Artık o atık sularımız doğaya karışmayacak. Yerleşim yerlerinde koku yaratmayacak. Göreve geldiğimiz günden bugüne Serinhisar’da 8 kilometre ihtiyaç olan yerlere kanalizasyon, 6,5 kilometre içme suyu hattı yaptık. Şimdi buranın meydan ve park düzenlemesini yapacağız inşallah ve Serinhisarımıza yakışacak. 100 günde bunu bitirip kullanımınıza sunacağız”

Düğün salonu müjdesi

Serinhisar’da bir ahtı olduğunu anlatan Başkan Zolan, “Düğün salonu bugünkü Serinhisara’a yakışıyor mu? İnşallah oradaki düğün salonunun projesini çalıştırıyorum. Haberiniz olsun. Altı düğün salonu, üstü toplantı salonu yakışır mı Serinhisar’a? Tek tek saymaya gerek yok. İnşallah burada hizmet destanları yazamaya devam edeceğiz. 4 yıl sonra Serinhisar çok ayrı güzel bir noktaya gelecek. İnşallah Denizli’de ne varsa Serinhisar’da o olacak. İnşallah ülkemde huzur olacak, kardeşlik olacak bu işlerin altından kolayca kalkacağız” diye konuştu. Milletvekili Uçar da, bugünün Serinhisar’ın bayramı olduğunu belirterek, “Serinhisar’da hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun buraya yaptığımız hizmetlerden bütün Serinhisarlılar yararlanacak. Buranın güzelleşmesinden herkes istifade edecek. Herkes gurur duyacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Denizli bir dünya şehri oldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “2004’te dedik ki, ‘Denizli hak ettiğini alacak.’ Büyükşehir’den sonra artık Denizli’nin tamamında da hizmetleri başladı. Denizli hak ettiğini aldı mı? Bir zamanlar etraftaki bütün şehirlere özenen Denizli, bugün Ege’nin Türkiye’nin en çok örnek alınan, özenilen şehri haline geldi m? Denizli ile gurur duyuyor musunuz? Allah’ın izniyle durmak yok yola devam. Serinhisar’ı da en ücra noktasındaki köyümüze kadar gurur duyacağımız bir hale getirene kadar durmak yok yola devam inşallah. Sevgili kardeşlerim 2004’te ‘Denizli hak ettiğini alacak’ dedik. ‘Denizli Ege’nin vizyon şehri olacak’ dedik. 2009’da ‘Denizli Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak’ dedik. ‘Denizli bir dünya şehri olacak’ dedik. Allah’a hamdolsun bugün dönüp Denizli’ye baktığımızda, Denizli yurtdışından gelen gurbetçi kardeşlerimizin söylediği, ‘Evet, Denizli bir dünya şehri oldu.’ Avrupa’nın birçok şehrinden daha güzel hale geldi. Ama bu şehre sevdalı olan bizler, bu şehrin aşığı olan bizler Denizli’nin merkezi o kadar güzelleşirken, bizim köylerimizin, bizim Serinhisarımızın, bizim en uzak yerdeki kardeşimizin imkanları şehrin merkezinden daha düşük noktadaysa bu kardeşleriniz buna razı olur mu? Onun içinde ‘büyükşehir’ dedik. Büyükşehirde ne varsa, Denizli’nin Çamlık Mahallesi’nde ne varsa Serinhisar’da olana kadar, Serinhisar’da olan Ayaz’da olana, Yüreğil’de, Kocapınar’da olana kadar durmak yok yola devam. Allah’ın izniyle en uzak yerdeki kardeşim aynı imkanlara sahip olduğuz zaman ki olacak. Bunu takip etmeye devam edin” dedi.

Bakan Zeybekci’den doğalgaz müjdesi

Bakan Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayalinizde var mıydı Denizli’de bu hava kirliliği bitecek? Kış geldiğinde kşlar bile uçmazdı Denizli’de hava kirliliğinden. Allah’ın izniyle Serihisar’a da doğal gaz gelecek. Hanım kardeşlerimiz kömür taşımaktan kurtulacak.” Konuşmaların ardından Serinhisar Parkı ve Meydan Düzenlemesi’nin temel atma töreni dualarla atıldı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr