Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Cumhuriyet Parkı Hizmete Girdi

Cumhuriyet Parkı Hizmete Girdi

Denizli Belediyesi, halkın hizmetine sunduğu birbirinden güzel yeni parkların yanı sıra merkezde bulunan ve zamanla yıpranan parkları da yeniden düzenleyerek Denizli halkının hizmetine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yenilenen Cumhuriyet Parkı da vatandaşların büyük ilgisini görüyor.
Kentin merkezinde bulunmasından dolayı herkesin uğrak yeri olan Cumhuriyet Parkı, artık yeni yüzüyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Vaktini yeşilliklerin arasında dinlenerek geçirmek isteyenlerin yanı sıra Gazi Bulvarı'nda yürürken oturup soluk almak isteyenler için de ideal bir mekan haline gelen park büyük ilgi görüyor.
Gazi Bulvarı'nın uğrak noktası Cumhuriyet Parkı
Denizli'de yeşil alanların, park ve bahçelerin artması ile vatandaşın taleplerini yerine getirdiklerini ve bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Denizli'de yeşil alan açısından sıkıntı yok. Kentte kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10 metrekareye ulaştı. Bu miktar Avrupa'da ortalama 8 metrekare. 5- 6 ay sonra da 12 metrekareye ulaşmış olacağız. Denizli, sadece Türkiye’deki kentlerden değil dünyanın birçok farklı kentlerinden gıptayla bakılan bir kent haline geldi. Yollarımız, parklarımız, yeşil alanlarımız, atık su arıtma tesisimiz, köprülü kavşaklarımız, yaya üst geçitlerimiz, kapalı pazaryerlerimiz, bilgi evlerimiz, kurs merkezlerimiz, basketbol -voleybol sahalarımız, kapalı spor alanlarımız gibi yüzlerce projeyle kabuğunu kırıp vizyon kent özelliğine sahip oldu. Amacımız, çocuklarımız ve gençlerimizin spor yaparak sağlıklı ortamda büyümeleri, çocuklarımızın ve yaşlılarımızın da yeşillikler içinde hoşça vakit geçirmeleridir. Cumhuriyet Parkı, kısa sürede vatandaşlarımızın dinlendiği, stres attığı, kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı bir mekan haline geldi. Çalışmalarımız bunlarla da sınırlı kalmayacak. Halkımızın rahatça gezebileceği, dinlenebileceği ve stres atabileceği yerler yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Yapılan düzenlemeyle Cumhuriyet Parkı'nda ortak kullanım alanı genişletilirken gerekli ihtiyacı karşılayacak kadar bank ve oturma grupları konuldu. Yeşil alan, parkın her tarafını kaplayacak şekle dönüştürüldü. Çocuklar için de ayrı bir bölüm düzenlenerek oyun grupları yerleştirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr