Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Cumhuriyet Parkı, Yeni Yüzüyle Misafirlerini Ağırlıyor

Cumhuriyet Parkı, Yeni Yüzüyle Misafirlerini Ağırlıyor

Denizli Belediyesi, kentin merkezinde bulunan ve zamana yenik düşerek yıpranan Cumhuriyet Parkı’na yeni düzenleme yaparak vatandaşların hizmetine sundu.
Belediye, bir yandan vadi projelerini, diğer yandan yeni parkların yapımını sürdürürken öte yandan da yılların yorgunluğunu taşıyan parkları yeniden düzenleyerek kullanıma sunuyor.
Özellik kent merkezindeki küçücük boş yerlerin bile yeşil alana dönüştürülerek halkın ortak kullanımına sunulması konusunda büyük gayret sarf eden Denizli Belediyesi bu konuda büyük taktir topluyor. Kentin göbeğinde bulunmasından dolayı herkesin uğrak yeri olan Cumhuriyet Parkı da, artık yeni yüzüyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Parkta, ortak kullanım alanı genişletildi. Yüzlerce kişinin aynı anda oturabileceği banklar ve oturaklar yerleştirildi. Yeşil alan, parkın her tarafını kaplayacak şekle dönüştürüldü. Çocuklar için de ayrı bir bölüm düzenlenerek oyun grupları yerleştirildi. Parka, belediyeye ait bir de kafeterya yapıldı.
Denizli Belediye Başkan Osman Zolan da, parkın yapımına başlandığı ilk gün alana gittiğini anımsatarak, ‘Cumhuriyet Parkı, değişimin nasıl yapılması gerektiğini en güzel şekliyle bizlere gösteriyor. Değişim, bilindiği üzere Denizli’nin genelinde devam ediyor. 1 yılda 382 bin metrekare alanı kapsayan 132 yeni park yaptık. Öte yandan vadi projelerini hayata geçiriyoruz. Amacımız, çocuklarımız ve gençlerimizin spor yaparak sağlıklı ortamda büyümeleri, çocuklarımızın ve yaşlılarımızın da yeşillikler içinde hoşça vakit geçirmeleridir. Cumhuriyet Parkı, kısa sürede vatandaşlarımızın dinlendiği, stres attığı, kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı bir mekan haline geldi. Denizlimize hayırlı olsun’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr