Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Servergazi Mesireliği Elden Geçiriliyor

Servergazi Mesireliği Elden Geçiriliyor

Denizli Belediyesi, eşsiz doğal güzellikleriyle dolu Servergazi’deki piknik alanını, kentin en güzel parkları arasında yer alacak şekilde düzenliyor. Servergazi Parkı, 2 ay içinde yeni yüzüyle misafirlerini ağırlamaya başlayacak.
  Belediye, kentte dört duvar arasına sıkışıp yeşil ortamlara hasret insanların özlemlerini gidermek için, vadi düzenleme, park, bahçe, çevre düzenlemesi, çocuk oyun alanları, voleybol ve basketbol sahaları yapımı, aktif ve pasif rekreasyon alanlarının oluşturulması gibi çalışmalarına Servergazi Parkı’yla bir yenisini daha eliyor.
   Servergazi Parkı düzenlemesi kapsamında göletler, parke ve doğal taş döşenmiş yürüyüş yolları, koşu yolları, yeni çeşmeler, oturma grupları, ahşap çocuk oyun grupları, koşu parkuru, doğal gezinti yerleri, piknik alanları, otopark yerleri, ahşap büfeler, restoran, pergoleler ile ateşli ve ateşsiz piknik alanları yer alıyor. Çalışmalarda, park için gerekli olan alt yapı ile su kazıları tamamlandı. Çeşme ve göletlerin kazı ve beton işleri de bitirildi. Yollar ve çevre düzenlemesi gibi üst yapı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Park 2 ay içinde bitirilip hizmete sunulduğunda, Denizli’nin en güzel parkları arasında yerini alacak.
Park, Denizli’yi Türk vatan toprağı yapan Selçuklu Komutanı Servergazi’nin Türbesini de kapsıyor.
   -HERŞEY DENİZLİMİZ İÇİN-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, kısa süre önce Servergazi piknik alanında incelemelerde bulunduğunu hatırlattı.
Servergazi Parkı’nın 2 ay sonra Denizli’nin 2. adresi olacağını ifade eden Başkan Zolan, ‘Bilindiği üzere mesire alanı, bakımsızlık nedeniyle zamanla yıpranmış ve elden geçmesi gerekiyordu. Harabe olmuş binalar, çeşmeler, yollar, eşsiz güzelliğe yakışmıyordu. Alanın, Denizli Belediyesi’ne geçtikten sonra en güzel şekliyle düzenleyeceğimizi bildirdik. 13 belde ve 10 köyün belediyemize bağlanmasından sonra bu yerleri tek tek dolaştık. Servergazi Mesireliği’ni de 3-4 kez inceledik ve neler yapılması gerektiğine karar verdik. Bir ay öncede çalışmalara başladık. Bittiğinde herkesin 2. adresi olacak. Piknik yapmak isteyenler, spor yapmak isteyenler, çocuklar, gençler, yaşlılar, gün boyu yorulup dinlenmek isteyen herkes soluğu burada alacak. Yaklaşık 2 ay içinde parkı bitireceğiz. Şimdiden Denizli’mize hayırlı olsun’


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr