Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Sevindik yemyeşil bir görünüme kavuşacak

Sevindik yemyeşil bir görünüme kavuşacak

Denizli Belediyesi’nin Sevindik Mahallesi’nde yapmayı planladığı ‘Sevindik Vadi Parkı Projesi’ için ihale Ağustos ayında gerçekleştirilecek. 92 bin metrekarelik bir alanda yapılacak Sevindik Vadi Parkı Projesi’nin bölgenin çehresini değiştireceğini belirten Başkan Zolan, “ Denizli’ye yeni bir gözde mekan kazandırıyoruz” dedi.
Denizli Belediyesi’nin Sevindik Mahallesi’nde yapmayı planladığı ‘Sevindik Vadi Parkı Projesi’ Eylül ayında başlayacak. İhale süreci Ağustos ayında sonuçlanacak proje ile Denizli bölgesel bir parka daha kavuşacak. 92 bin metrekarelik bir alanda yapılacak Sevindik Vadi Parkı Projesi’nin bölgenin çehresini değiştireceğini belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Eylül ayında ilk kazmayı vurmayı planladığımız Sevindik Vadi Parkı Projesi ile Denizli’ye yeni bir gözde mekan kazandırıyoruz” dedi.

Denizli’nin farklı noktalarında yaşamlarını sürdüren kent insanını kendi bölgelerinde doğayla buluşturma gayretiyle hareket ettiklerini ve bu amaçla büyük bölgesel park projelerini hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Zolan, “ 2004’ten bu yana kentin farklı bölgelerinde Denizli insanının, yorucu ve stresli ortamlardan uzak kalabileceği, doğayı hissedebileceği mekanlar yaratık. Sosyal statü gözetmeksizin Denizli’nin her noktasına eşit hizmet götürdük. Özellikle çevresel ve sosyal yaşam alanı oluşturmada Denizli’nin farklı bölgelerinde büyük kent parkları yaptık. Bağbaşı ve Eskihisar Parkları buna en güzel örnek.
Kentsel koşuşturmaca içinde insanların kendilerine zaman ayırabilecekleri, sağlıklı bir yaşam için spor yapabilecekleri mekanlar yaratmaya çalışıyoruz. İkinci koşu ve bisiklet yolu ile şehrin farklı bölgelerinde onlarca yeni parkı hizmete sunduk. Denizli'nin dört bir yanında gerçekleştirilen büyük park projelerinin ardından şimdi de sıra büyük vadi projelerine geldi. Bu kapsamda ilk olarak Akvadi Parkı'nın yapımına başladık. Türkiye’nin sayılı Ege’nin ise en büyük parklarından biri olacak. Şimdi ise Sevindik Vadi Parkı Projesi’ni hayata geçirmek için ihale sürecini başlattık. Ağustos ayında yapılacak ihale sonrası Eylül ayında ilk kazmayı vuracağız” dedi.

Sevindik Vadi Parkı Projesi’nin farklı bir konsepte planlandığına dikkat çeken Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu proje her şeyden önce bölgeye prestij kazandıracak. Eskihisar Parkı’nın devamı niteliği taşıyan proje bambaşka bir bakış açısı ile hazırlandı. Alışıla gelmiş parkların dışında Denizli için önemli yenilikleri barındıracak. Su oyun alanları, dağ kızağı, farklı oyun parkurları, spor kompleksi, tenis, basketbol, halı sahaları, gezi alanları, şelaleler ve kafeteryası ile Denizli’ye yeni bir gözde mekan kazandırıyoruz. Bölge halkının çok seveceği bu mekanı görmek için eminim ki Denizli’nin her yerinden binlerce insan gelecek. ”

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr