Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri AK Vadi Projesi Başladı

AK Vadi Projesi Başladı

Denizli Belediyesi ve T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı işbirliğiyle En Bölgesi’nin en büyük parkları arasında yer alacak olan AK Vadi Parkı’nın yapımına başlandı.
İhaleyi kazanan firma, yer tesliminin ardından Denizli İli Merkez Karşıyaka ve Aktepe mahallerini kapsayan Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yeşil alan ve park projesi işi inşaatına başladı.
TOKİ kontrollüğünde sürdürülen çalışmalar kapsamında, 700 dönümlük alan inşaat alanı olarak belirlenerek giriş çıkışlara güvenlik yerleştirildi. İş makineleriyle, Dokuzkavaklar Hasan Gönüllü spor salonu önünde inşaat çalışmalarına başlandı. Bu arada ekipler, yol yapımına başladı. Yolların, projeye uygun olarak genişletilmesi amacıyla iş makineleri yoğun çalışıyor. Diğer çalışmalar da ise TOKİ 1. Etap, 2. Etap ve 940 konutun yer aldığı alanda çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

 -AK VADİ PROJESİ-
  
Bağırsak Deresi olarak geçen alan, AK Vadi düzenlemesi olarak tamamlanacak. Bu bölge Denizli’nin en prestijli yeri haline dönüşecek. AK Vadi, 700 dönüm alanıyla İncilipınar’ın 3 katı büyüklüğünde bir vadidir. Bu alan yemyeşil olacak. İçinde parkların, spor alanlarının olduğu, okulların bulunduğu bölge haline gelecek.
   Yaklaşık 3000 TOKİ konutunun ortasında yer alacak park, hayalleri süsleyecek. Gökpınar Göleti’nden gelen su vadi içindeki göletlerden geçerek sulama kanalına verilecek. Bu alan, dinlenmek isteyenlerin, spor yapmak isteyenlerin, ciğerlerine kadar temiz hava solumak isteyenlerin ilk adresi olacak.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr