Ana Sayfa Projelerimiz Yeşil Alan Projeleri Denizli Belediyesi'nden Bir İlk Daha

Denizli Belediyesi'nden Bir İlk Daha

Denizli Belediyesi, şehircilik, park yapımı, üst geçit, köprülü kavşak gibi birçok ilkleri kente kazandırmasının ardından bu kez de farklı bir park yapımıyla yine ilkleri yaşatmaya devam ediyor.

   Belediye, Adalet Mahallesi’nde 18000 metrekarelik alanda, daha önce Ege Bölgesi’nde bulunmayan çevre düzenlemeleriyle de Türkiye’de ilk olacak yeni bir park yapımına başlıyor. Böylece, çocukların küçük yaşlarda trafik bilincini uygulamalı olarak benimsemelerinin yanında birçok aktiviteyle de tanışmaları sağlanmış olunacak.
  
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Park Bahçeler Müdürü Lale Gönüllü ve teknik ekiple, söz konusu parkın yapılacağı Adalet Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Burada harita üzerinde uzun uzun çalışmalar yapılarak gündemde olan çalışmalar tek tek değerlendirildi. Başkan Zolan, yaklaşık 2 saat süren incelemenin ardından yapılacak parkla ilgili bilgi verdi.
  
Parkın, çeşitli özellikleriyle Ege Bölgesi’nde ilk Türkiye’de sayılı olacağını ifade eden Başkan Zolan, şu bilgileri verdi:
  
‘Söz konusu parkımız Adalet Mahallesi’nde 10073 Sokak’ta yer alacak. 18000 metrekare alan içinde inşa edilecek. Bu parkta daha önceki bildiğimiz trafik eğitim pisti alışkanlıklarından çok uzak olacak. Trafikle ilgili hiçbir bilgi sahibi olmayan miniklerimiz, parka bir ucundan girip diğer ucundan çıkana kadar, hayatı boyunca kendisine lazım olacak trafikle ilgili birçok bilgiyi öğrenecek. Öğrendiklerini uygulamalı olarak pekiştirebileceği eğitim pistlerimiz de yer alıyor. Parkta ayrıca eğitim görülecek 2 de sınıf yer alıyor. Çocuklarımız trafik kurallarını öğrenirken anne babalarımızın da hoş vakit geçirilmeleri amacıyla çeşitli düzenlemelerimiz bulunuyor. Parkta, havuz ve su oyunları, oturma mekanları, oyun alanları, basketbol ve voleybol sahaları, aydınlatma ve park bölümleri olacak. Mevcut bitki örtüsünü korumaya çalışarak oluşturulacak park, yeni bitki türleri ile bitki zenginliği de ortaya çıkarılacak. Kısa sürede yapımına başlanacak park, 3-4 ay gibi sürede tamamlanıp hizmete sunulacak. Parkımız, belediyemizin bir armağanı olarak şimdiden şehrimize hayırlı olsun.’
   
Denizli Belediyesi, daha önce de Çamlık, İncilipınar, Adalet, Sümer, Yunus Emre,Eskihisar, Bağbaşı gibi her biri ayrı güzellikte olan Türkiye’nin en güzel parklarını yapmış ve vatandaşların hizmetine sunmuştu.

 

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr