Hayat Kurtarıyorlar

Denizli Belediyesi’nin 10 yılda hizmete sunduğu 10 yaya üst geçidi, ulaşımda büyük bir rahatlık sağlarken, can ve mal kayıplarını da önlüyor. Bir zamanlar kentte tek bir yaya üst geçidinin olmadığını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "10 yılda Denizli'ye 10 yaya üst geçidi yaptık. Zaman içerisinde ihtiyaç duyulan yerlere de yaya üst geçitleri yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Denizli Belediyesi, şehirlerarası yollarda köprülü kavşaklarla hızlanan trafikte yayaların karşıdan karşıya geçişini güvenli bir hale getirmek amacı ile 10 yılda 10 yaya üst geçidini kente kazandırdı. Özellikle şehirlerarası karayollarında üst geçitler büyük bir rahatlık sağlarken, can ve mal kayıplarını da önlüyor.
Araç akışının yoğun olduğu bölgelerde yapılan üst geçitler ile bölge insanının trafik güvenliği sağlanırken yapılan üst geçitler ayrıca Denizli'nin giriş çıkışlarına da bambaşka bir görünüm kazandırdı.

Denizli Belediyesi'nden 10 yılda 10 yaya üst geçidi
Trafik güvenliği konusunda Denizli'de son 10 yılda inanılmaz bir değişim yaşandığına dikkat çeken Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Düşünün bir zamanlar bu kentte tek bir üst geçit dahi yoktu. Son 10 yılda bu kente 10 üst geçit yaptık. Bu insana verdiğimiz değerin göstergesidir. Geçmişte trafik yoğunluğunun yaşandığı bölgelerde çok sayıda yaralanmalı ve ölümlü kazalar yaşanıyordu. Kişisel hataları saymazsak şimdi Denizli'de yapılan üst geçitler sayesinde karşıdan karşıya geçişlerde yaralanmalı ve ölümlü kazalar minimuma indi. Bizim için insan hayatı her şeyden önce gelir" dedi.

Denizli'deki Büyük Değişimi Herkes Görüyor
İhtiyaç duyulan bölgelere üst geçitlerin yapımına devam edileceğini belirten Başkan Zolan" İhtiyaç olduğu sürece üst geçit yapacağız. Tabi planladığımız üstgeçitlerimiz var. Trafik yoğunlaşıyor bu durumdan çocuklarımız ve yaşlılarımız hızla akan trafikte risk gurubu içindeler. Güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesi için zorluk yaşanılan bölgelerde çalışmalarımız devam edecek. Planlanan üst geçit projelerimiz var. Kaybedilen yılları bizim telafi etmemiz lazım. 10 yıldır bunun telaşı içerisindeyiz. 2004 yılında göreve gelindiğinde bir tane yaya üst geçidi yoktu. Bir tane bile köprülü kavşak yoktu. Denizli’nin giriş çıkışları maalesef köye giriş çıkıştan daha kötü durumdaydı. Komşu illere imrenir durumdaydık. Şuan giriş çıkışlarımız çok güzel durumda. Türkiye’deki tüm iller bize imreniyor. Milletvekilimiz Sayın Nihat Zeybekci'nin belediye başkanlığı dönemi ile başlayan bu değişimi herkes görüyor ve belediyemizin çalışmalarını taktir ediyor. Bu vesile ile tüm bu güzellikleri Denizlimize kazandıran Sayın Zeybekci'ye teşekkür ediyorum " dedi.

Yaya Üst Geçitlerinde Önemli 'İlk'lere İmza Attık

Denizli'ye kazandırdıkları yaya üst geçitlerinin sahip oldukları özelliklerle önemli 'ilk'lere imza attığını belirten Başkan Osman Zolan, Kayıhan Yaya Üst Geçidi'nin bölgenin en uzun yaya üst geçidi olduğunu, Yunus Emre Yaya Üst Geçidi'nin de destek ayağı olmadan askı üzerinde duran ilk yaya üst geçidi olduğunu söyledi. Başkan Zolan, her konuda olduğu gibi ulaşım alanında da önemli ilk'lere imza atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr