Ana Sayfa Kültür & Sanat Sergiler Sanatın Dokunuşları sergisi açıldı

Sanatın Dokunuşları sergisi açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Atalar Evi El Sanatları Kurslarına katılan kursiyerlerin eserlerinden oluşan “Sanatın Dokunuşları” adlı karma sergi açıldı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Atalar Evi El Sanatları Kurslarına katılan kursiyerlerin hazırladığı “Sanatın Dokunuşu” adlı karma sergi açıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılışına, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, eğitmenler, kursiyerler ve davetliler katıldı. Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Otaklı, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin başta kente kazandırdığı tarihi evler olmak üzere birçok mekanda Türk el sanatları üzerine el becerileri kursu açtığını söyledi. Desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Otaklı, “Şu anda 8 eğitmenimiz, 666 kursiyerimizle 17 branşta kurslara devam etmektedir. Bu sergi ile çok güzel eserleri Denizli halkı ile buluşturduk” dedi.

Eserler büyük beğeni topladı

El emeği göz nuru eserlerin büyük beğeni topladığı sergide Denizli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Atalar Evi El Sanatları Kurslarına katılan kursiyerlerin nat’h (ahşap oyma), keçe ve ahşap boyama sanatlarından oluşan eserler yer aldı. Sanatın Dokunuşu adlı karma sergi 16 Haziran’a kadar görülebilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr