Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Acıpayam, kapalı yüzme havuzuna kavuştu

Acıpayam, kapalı yüzme havuzuna kavuştu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin il merkezi ve 4 ilçeye kazandıracağı toplam 7 kapalı yüzme havuzu projesinden biri olan Acıpayam Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmete açıldı.
"Merkezde ne varsa ilçelerimizde de olacak" sloganıyla yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl kente kazandıracağı toplam 7 kapalı yüzme havuzundan biri olan Acıpayam Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin açılışı yapıldı. Açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, yıllar önce Akalan Mahallesi'nde geziye giden çocukların boğulduğu bir olayı anlatarak, "O zaman, 'eğer yüzme havuzumuz olsa, bu çocuklarımız yüzme bilselerdi belki ölmeyeceklerdi', dedim. Çok şükür bugünlere geldik. Başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a ve emeği geçen herkese Acıpayam halkı adına yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Zolan: "Yüzme bilmeyen kalmasın, acılar yaşanmasın"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Büyükşehir ile birlikte "Denizlimizin merkezinde ne varsa tüm ilçelerimizde de o olacak, aynı standarda kavuşacağız" diye söz verdiklerini anlatarak, "Vermiş olduğumuz tüm sözleri yerine getirmek için tüm çalışma arkadaşlarımla, Ekonomi Bakanımızın büyük destekleriyle, Milletvekillerimizle, teşkilatımızla, İl Başkanımızla, Acıpayam Belediye Başkanımız ve Acıpayam teşkilatımızla birlikte el ele, gönül gönüle Acıpayam'da birçok güzelliklere imza attık" dedi. Acıpayam Belediyesinin tesisin arsasını kamulaştırdığını anlatan Başkan Zolan, "İlk defa bir ilçemizde kapalı yüzme havuzunun açılışını gerçekleştiriyoruz. Acıpayam ilktir. Çivril'i de açacağız. Honaz ve Tavas'ta kapalı yüzme havuzunda sona geldik. Şehir merkezimizdeki 4 adet kapalı yüzme havuzunu da tamamladık. Biz istiyoruz ki yüzme bilmeyen kalmasın, acılar yaşanmasın" diye konuştu.

Vali Karahan: "Muhteşem bir spor kompleksi"

Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli'de ilçeler arasında ilk kapalı yüzme havuzu açılışının yapıldığına dikkati çekerek, "Ben 32 yıllık bir idareciyim, Türkiye'nin 4 bir yanında görev yaptım. İlk defa bir ilçede böylesine muhteşem bir spor kompleksinin açılışını yapıyoruz. Teşekkür ediyoruz. Daha büyük daha güzel hizmetler bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Bakan Zeybekci: "Hizmet sevdası böyle bir şey"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, muhteşem eserden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Bakan Zeybekci, "Hizmet sevdası böyle bir şey. 2004 yılında Belediye Başkanı adayı olarak çıktığımızda söylediğimiz bir söz vardı. 'Bizim yapacaklarımıza onların hayali bir yetmez' demiştik. O günden bugüne kadar her ne söz verdiysek hepsini tek tek tuttuk" dedi. Denizli'de göreve geldiklerinde ilk el attıkları işin çocuklar ve gençler olduğunu ifade eden Bakan Zeybekci, "Biz Denizli'nin tamamında yüzlerce basketbol sahası olsun istedik. Bir tane bile yokken bir kaç sene içinde yüzlerce saha yaptık. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, yeşil alanlarıyla, parklarıyla, kültür alanlarıyla Denizli'yi bir noktaya getirdik. İlçelerle aramızdaki makasın ise arttığını gördük. Bunun büyük bir sebebi de imkansızlık ve kaynaksızlıktı" şeklinde ifade etti.

"Biz dertliyiz, sevdalıyız"

Bütünşehir ve Büyükşehir yasalarının TBMM'den geçiş süreçlerini anlatarak, bununla birlikte il merkezindeki hizmetlerin ilçelerde de yapılmaya başlandığını ifade eden Bakan Zeybekci, şöyle konuştu: "Biz istedik ki Denizli merkezde ne varsa ilçelerimizde de aynısı olsun.' Biz dertliyiz, sevdalıyız. Biz eğer görevden kaçsaydık 'boşver' deseydik. Denizli merkezdeki yaptığımız hizmetlerle istediğimiz sonuçları alırdık ama biz dinlenmeyi sevmiyoruz. Bunu tüm Türkiye için aynı görüyoruz. 'Her gün daha da ileri' diyoruz. Türkiye'yi bırakın namerde, merde bile muhtaç etmemek için gece gündüz koşturuyoruz." Konuşmaların ardından tesisin açılışı dualarla yapıldı.

Acıpayam Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi

3800 metrekare alanda inşa edilen Acıpayam Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi Acıpayam’ın en önemli spor komplekslerinden birisi olacak. Tesiste 1 adet eğitim havuzu, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet çok amaçlı kullanılabilir spor ve toplantı salonu, idare alanı ve kafeterya bulunuyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr