Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Honaz'da da yüzme bilmeyen kalmayacak

Honaz'da da yüzme bilmeyen kalmayacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın 121 Dev Projesi içersindeki 7 yüzme havuzundan biri olan Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı. İçerisinde 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu, 2 adet spor salonu ve 1 adet de kafe yer alacak olan tesis ile Honaz'da da yüzme bilmeyen kalmayacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezinde hayata geçirdiği yüzme havuzu projeleri hızla devam ederken, ilçelerde yapılacak kapalı yüzme havuzları da yükselmeye devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın açıkladığı 121 Dev Proje arasında yer alan 7 yüzme havuzundan biri olan Honaz Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı başladı. Honaz'ın Afşınbey Mahallesi'nde kısa süre önce temeli atılan tesis 2 bin 200 metrekare alana inşa edilecek. Yüzme havuzu içerisinde 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu, 2 adet spor salonu ve 1 adet de kafe yer alacak. Tamamlandığında Honaz’ın en önemli spor kompleksi olacak olan Honaz Kapalı Yüzme Havuzu, bölgenin de önemli bir cazibe merkezi haline gelecek.

Ücretsiz yüzme kursları verilecek "

"Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak" sloganıyla çıktıkları yolda Honaz’daki yatırımların da hızla devam ettiğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Sözünü verdiğimiz Honaz Kapalı Yüzme Havuzumuzun inşaatına başladık. Kısa sürede tamamlayıp Honazlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bu tesisimiz tamamlandığında öğrencilerimiz, gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz ve arzu eden herkes ücretsiz olarak hem kurs alacaklar hem de yüzme imkanına kavuşacaklar. Honaz’da yüzme bilemeyen kalmayacak" dedi.

Tesis bölgeye de hitap edecek

Tesisin sadece Honaz’a değil bölgeye de hitap edeceğini vurgulayan Başkan Zolan, "İçerisinde 2 havuzumuzun ve spor salonlarımızın bulunacağı spor kompleksimizde yüzme sporunun dışında da farklı branşlarda spor kursları verilecek. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr