Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Demokrasi şehitleri için ringe çıktılar

Demokrasi şehitleri için ringe çıktılar

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, 15 Temmuz Darbe Kalkışması sırasında gazi ve şehit olan kahramanlar anısına düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Taekwondo Turnuvası sona erdi. Turnuvaya 7 ilden katılan sporcular demokrasi şehitleri için ringe çıktılar.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Taekwondo Turnuvası madalya töreni ile sona erdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya Denizli, Aydın, Isparta, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak olmak üzere 7 ilden taekwondocular katıldı. Sporcular iki gün süren turnuvada; minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. Centilmence rekabet içerisinde geçen karşılaşmalar sonucunda; minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli ödüller verildi. Yoğun ilginin olduğu organizasyonu Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Meclis Üyesi Mehmet Ali Yılmaz, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve vatandaşlar izledi.

“Cumhuriyet Bayramı ile iki güzelliği buluşturduk”

Değirmenci, toplam 7 ilden turnuvaya katılan sporcuları Denizli’de ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, “Öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan eden tüm şehirlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ülkemiz 15 Temmuz’da da bir işgal girişimiyle muhatap oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere 79 milyon insanımızla bu hain girişime hep birlikte karşı koyduk. 15 Temmuz’daki 241 şehidimizi ve 2194 gazimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Turnuvamızı, Taekwondo Federasyonumuz ile birlikte 15 Temmuz şehitlerimize atfen yaptık. Cumhuriyet Bayramı ile iki güzelliği buluşturduk” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr