Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Büyükşehir’den anlamlı turnuva

Büyükşehir’den anlamlı turnuva

15 Temmuz Şehitlerini Anma Taekwondo Turnuvası... Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında gazi ve şehit olan kahramanlar anısına “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Taekwondo Turnuvası” düzenliyor. Tüm vatandaşların davetli olduğu turnuva geleneksel hale gelecek.
Anlamlı bir spor organizasyonuna daha imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Taekwondo Turnuvası düzenliyor. 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında gazi ve şehit olan güvenlik güçleri ile vatandaşlar anısına düzenlenen turnuvaya Denizli, Aydın, Isparta, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak olmak üzere 7 ilden taekwondocular katılacak. Sporcular; minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye girmek için mücadele edecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu turnuva 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 12.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonunda başlayacak. 30 Ekim 2016 Pazar günü ise saat 10.00’da Atatürk Ortaokulu Kapalı Spor Salonunda yarı final ve final karşılaşmaları yapılacak. Minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler ve ödüller verilecek. İlk kez organize edilen turnuva gelecek yıllarda da düzenlenerek geleneksel hale getirilecek.

15 Temmuz her platformda anlatılacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, spor alanında da birçok önemli yatırım ve etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, bu turnuvanın ayrı bir anlamı olduğunu kaydetti. Yedi ilden gelecek onlarca sporcunun 3 farklı kategoride madalya kazanabilmek için birbirleriyle mücadele edeceğini kaydeden Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz bu büyük organizasyon dolayısıyla 15 Temmuz Darbe Girişiminde hayatını kaybeden kahramanlarımızı anmak istedik. Bizler hain FETÖ’nün ihaneti karşısında halkımızın gösterdiği cansiperane kahramanlığı, her platformda anlatacağız, hatırlayacağız ve asla unutturmayacağız. Ben bir kez daha şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr