Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Kızılcabölük Spor Tesisi’nde ilk düdük çaldı

Kızılcabölük Spor Tesisi’nde ilk düdük çaldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Kızılcabölük Spor Tesisi’nde ilk resmi maç heyecanını yaşayan Kızılcabölükspor taraftarı tesisi bölgeye kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı tezahüratlarla karşıladı. Kriterlere uygun bir tesis olmadığı için uzun süredir maçlarını dışarıda oynamak zorunda kalan Kızılcabölükspor, evindeki ilk maçı kazanmanın da mutluluğunu yaşadı.
Kriterlere uygun bir tesisi olmadığı için uzun süredir maçlarını Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Denizli Atatürk Stadı gibi kendi evi dışındaki sahalarda oynamak zorunda kalan Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Kızılcabölükspor, İzmir ekibi Altay'ı ağırladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin gerekli standartlara kavuşturduktan sonra 18 Eylül'de hizmete açtığı Kızılcabölük Spor Tesisi’nde ilk resmi maçına çıkan Kızılcabölükspor, taraftarıyla buluşmanın da mutluluğunu yaşadı. İzmir ekibi Altay ile oynan müsabakayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte Tavas Kaymakamı Osman Varol, Kale Kaymakamı İhsan Ayrancı, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve kulüp yöneticileri şeref tribününden izledi. Kızılcabölükspor taraftarı maç boyunca tesisi bölgeye kazandıran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a sevgi gösterilerinde bulundu. Başkan Zolan’ı tezahüratlarla karşılayan taraftar takımını kendi evinde desteklemenin sevincini yaşadı.

Galibiyet sevincini birlikte yaşadılar

Kızılcabölükspor ile Altay arasında oynanan Spor Toto 3. Lig 1. Grup 14 hafta mücadelesine ev sahipliği yapan Kızılcabölük Spor Tesisi’ndeki ilk resmi maç sarı kırmızılı ekibin 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı. Kızılcabölüksporlu oyuncular maç sonunda galibiyeti taraftarları ile birlikte kutladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, taraftarlarla birlikte galibiyet sevincine ortak olurken maç sonunda soyunma odasına giderek oyuncuları ve teknik heyeti aldıkları galibiyetten dolayı kutladı.

"Denizlimiz kazanmaya devam edecek"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kızılcabölükspor ile Kızılcabölüklüleri buluşturmak için verdikleri sözü tutmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, maçta yaşanılan coşku, sevinç ve heyecanın kendisini de çok mutlu ettiğini kaydetti. Kızılcabölükspor’un kendi evinde oynadığı ilk maçta aldığı galibiyeti kutlayan Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin alt ve üst yapı, eğitim, kültür, spor gibi her alanda yaptığı yatırımların artarak devam edeceğini belirterek, "Denizli merkezde ne varsa ilçelerimizde de o olacak. Büyükşehir çalışmaya Denizlimiz kazanmaya devam edecek" dedi.

Kızılcabölük Spor Tesisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kızılcabölükspor’un kendi evinde maça çıkabilmesi için Kızılcabölük Spor Tesisi’nde 1000 kişilik tribün, kafeterya, sosyal tesisler ve çevre düzenlemesi gibi eksikleri giderdi. Kriterlere uygun olmadığı için Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Atatürk Stadı’nı dönüşümlü olarak kullanan Kızılcabölükspor, projenin tamamlanmasının ardından 2. ve 3. Lig maçlarının yapılacağı bir tesise kavuştu.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr