Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Amatör spor kulüplerine Büyükşehir desteği sürüyor

Amatör spor kulüplerine Büyükşehir desteği sürüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi kentte faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na bağlı 73 amatör spor kulübüne bu kez malzeme yardımında bulundu. 600 bin TL değerindeki malzeme yardımı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından spor kulüplerine verildi.
Geçen ay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na bağlı 73 amatör spor kulübüne 245 bin TL ulaşım yardımında bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez 73 spor kulübüne 600 bin TL değerinde malzeme yardımında bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonu'nda yapılan malzeme yardım törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizlispor Kulübü Başkanı Mustafa Şavluk, Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı Akın Çelik, Kızılcabölükspor Kulüp Başkanı Osman Duran ve amatör spor kulüplerinin yöneticileri ile sporcular katıldı. Denizli ASKF Başkanı Ceşen, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 15 gün önce yaptığı 245 bin TL'lik ulaşım yardımının kendilerine nefes aldırdığını belirterek, bundan dolayı Başkan Zolan'a teşekkür etti. Ulaşım yardımının Türkiye'de bir ilk olduğuna dikkati çeken Ceşen, "İlkerli yaşıyoruz ve yaşattığı için Başkan Zolan'a teşekkür ediyoruz. Bu malzemeler de kulüplerimiz için bir nefes ve can suyu olacak. 2015-2016 sezonumuzun hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

"Spor insanı hayata hazırlar"

Başkan Zolan ise, sporun insanı hayata hazırladığını vurgulayarak, "Mağlubiyeti görüp galibiyeti hedefleyebilme, düştükten sonra ayağa kalkabilme becerisini kazandırma anlamında, hayatın içinde yaşadığımız her türlü olayları aslında sporda yaşıyoruz. Biz gençlerimizi spor yapmaya hazırladığımız takdirde hayata hazırlamış oluyoruz. Gençlerimiz spor sayesinde hayatta yaşadığı sıkıntılarda kendi ayakları üzerinde durabilecek hale geliyor. Spor yapan gençlerimiz bir başarısızlıkta yığılıp kalmayacaklar, tekrar ayağa kalkıp koşmak için kendi içlerinde o gücü hissedecekler. Spor bu derece önemli" dedi. Türkiye'nin geleceğini garanti altına alabilmek anlamında spor ve eğitimin önemli bir etken olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Bu noktada özellikle gençlerimize ilk spor alışkanlıklarını kazandırmak çok önemli. Yasaklarla bir yere varılamayacağını hepimiz gördük. Çocuklarımızı, 'şuraya gitme şu yanlış, şurası yasak' diyerek engellemeniz mümkün değil. Çocuklarımıza güzel alternatifler ortaya koymamız lazım. Gidilebilecek yeni alanlar, yapılacak uğraşlar güzellikler ortamı hazırlanması gerekiyor."

"25 branşta spor imkanı sunuyoruz"

Tüm amatör spor kulüplerine teşekkür eden Başkan Zolan, "İnşallah bu beraber yolculuğumuz devam edecek. Biz nerede güzellik varsa, geleceğimizle, gençliğimizle, insanımızla ilgili ne yapılması gerekiyorsa; şunu bilin ki hiç ikiletmeden, sorgulamadan her türü imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. Çok fazla söze gerek yok. Yaptıklarımız ortada. İnşallah bundan sonra da yeni güzel şeyler yapmayı arzu ediyoruz. Yeter ki bu güzelliklerimiz, birlik ve beraberliğimiz devam etsin, yeter ki gençliğimize, geleceğimize sahip çıkma noktasında bu güzellikleri yaşayalım, bu yürüyüşümüz devam etsin" diye konuştu. Denizli'nin amatör sporların başkenti olma noktasında son noktaya geldiğini ifade eden Başkan Zolan, "Biz belediye olarak şu anda vatandaşlarımıza 25 branşta spor imkanı sunuyoruz. Hiçbir mazeret kalmasın istiyoruz. 'Ben şu sporda, şu branşta faaliyet gösterecektim, imkanım yoktu' denmesin. Her isteyen her branşta o faaliyeti yapabilsin amacıyla sporu çeşitlendiriyoruz. İnşallah Denizlimiz amatör sporların başkenti olacak. Bizde büyükşehir olarak o başkent olma noktasına her türlü fedakarlığımızı sonuna kadar yapacağız" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, malzemeleri spor kulüplerine teslim ederek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr