Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Büyükşehir spor yatırımlarına devam ediyor

Büyükşehir spor yatırımlarına devam ediyor

Denizli'yi sporda da marka kent yapmayı hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, çocukların ve gençlerin ulaşımı kolay, daha temiz ve sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için tesisleşme atağını sürdürüyor. Daha önce Sarayköy, Tavas, Bozkurt, Honaz, Kale, Buldan ve Acıpayam ilçelerinde 12 halı saha yaparak vatandaşların hizmetine sunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Babadağ, Çameli ve Kocabaş'taki halı saha çalışmalarını da tamamladı.
Denizli'de özellikle çocukların ve gençlerin ulaşımı kolay, daha temiz ve sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için tesisleşme atağını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 halı saha daha yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Daha önce Sarayköy, Tavas, Bozkurt, Honaz, Kale, Buldan ve Acıpayam ilçelerinde 12 halı saha yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi son olarak Babadağ İlçesi'nin Kelleci Mahallesi'nde, Çameli İlçesi'nin Kirazlıyayla Mahallesi'nde ve Honaz İlçesi'nin Kocabaş Mahallesi'ndeki halı saha çalışmalarını tamamladı.

Spor yatırımları tüm hızıyla devam ediyor

Son bir yılda ilçelere toplamda 15 halı saha kazandıran Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin spor yatırımlarının hızla sürdüğü ifade edildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte ilçelerde de spor alanında çeşitli yatırımlar yaptıklarını belirtti. Spor alanında tesisleşmeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Zolan, spor yatırımlarının tüm ilçelerde süreceğini ifade etti.

"Çocuklar modern tesislerde spor yapacak"

"Denizli merkezde ne varsa ilçelerimizde de aynısı olacak" diyerek yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Zolan, "Biz Denizli ve ilçelerimizin spor alanında büyük başarılara imza atmasını ve kentimizin amatör sporların başkenti olmasını hedefliyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Başkan Zolan, çocukların ve gençlerin tozlu ve çamurlu alanlar yerine daha modern sahalarda spor yapmasını sağlamak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr