Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Çocukların buz pateni keyfi

Çocukların buz pateni keyfi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı ve şehrin ilkleri arasında yer alan "Denizli Büyükşehir Belediyesi Sentetik Buz Pisti"ne ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında açılan buz pateni kursuna katılan çocuklar sentetik buz pistinin keyfini çıkartıyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yaz ve kış olmak üzere yıl boyu Denizlililere ücretsiz olarak sunduğu spor kursları kapsamında açılan, "Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları"na ilgi her geçen gün artıyor. Bu kapsamda 25 farklı branşta verilen ücretsiz eğitimler içinde yer alan buz pateni en çok ilgi gören branşlar arasında bulunuyor. Özellikle küçüklerin tutkunu olduğu buz pateni kursu, kentin ilkleri arasında yer alan yatırımlardan olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sentetik Buz Pisti'nde veriliyor. Okulların kapanmasının ardından açılan buz pateni kursunda 300 sporcu eğitim alırken, kursiyerlerin malzemeleri de yine Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor. Pazartesi hariç haftanın her günü Denizlililere hizmet veren sentetik buz pistine özellikle çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Tecrübeli eğitmenler eşliğinde buz pateni yapmanın keyfini çıkartan minikler, hem spor yapıyor hem de eğlenme imkanı buluyor.

Herkes istediği sporu yapabilecek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de yaşayan herkesin istediği spor branşını yapması için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Buz pistinin açıldığı günden bu yana ilgi odağı olmaya devam ettiğini anlatan Başkan Zolan, "Denizli'de her branşta spor yapılsın istiyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgi duyup yetenekli olduğu spor dalını seçebilmesi ve bu yeteneğini daha da geliştirebilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi. Spor yatırımları konusunda tüm imkanları sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Amacımız, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun her kesiminin spor yapması ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlıklı bir yaşam sürmesidir" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr