Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Kızılcabölük Spor Tesisi sona yaklaşıyor

Kızılcabölük Spor Tesisi sona yaklaşıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Kızılcabölüklülere söz verdiği Kızılcabölük Spor Tesisi’nin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Soyunma odaları, tribün, kafeterya, sosyal tesisler ve çevre düzenlemesi gibi eksiklerin giderileceği tesis önümüzdeki sezon Kızılcabölükspor maçlarına ev sahipliği yapacak.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Kızılcabölüklülere söz verdiği ve geçen mayıs ayında temeli atılan Kızılcabölük Spor Tesisi’nin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Kriterlere uygun olmadığı için geçen yıl Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Atatürk Stadı’nı dönüşümlü olarak kullanan Kızılcabölükspor'un kendi evinde maça çıkmasını sağlayacak proje kapsamında, Kızılcabölük Spor Tesisi'nin soyunma odaları, tribün, kafeterya, sosyal tesis ve çevre düzenlemesi gibi eksiklikler tamamlanıyor. Bu kapsamda idari binanın kaba inşaatı tamamlanma aşamasına gelirken, tribün montajına başlandığı, perde duvarların ise bitirilmek üzere olduğu ifade edildi. Çalışmaların aralıksız sürdüğü kaydedilirken, Kızılcabölük Spor Tesisi'nin önümüzdeki sezona yetiştirilmesinin hedeflendiği bildirildi. Projenin tamamlanmasının ardından sahanın 2. ve 3. Lig maçlarının yapılabileceği bir tesis olacağı kaydedildi.

"Kızılcabölükspor sahada, biz ise hizmette koşacağız"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Denizli'nin her noktasında büyükşehirin avantajlarının görüldüğünü, bunlardan birinin de Kızılcabölük Spor Tesisi olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Mayıs ayı sonunda yaptığımız temel atma töreninin ardından başladığımız çalışmalarla tesisimiz hızla yükseliyor. Allah'ım kazasız belasız tamamlamayı nasip eder inşallah" dedi. Tesisin tamamlanmasının ardından Kızılcabölükspor'un kendi evinde maçlara çıkabileceğini hatırlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Sezonu inşallah bu sahada açacağız. Kızılcabölükspor sahada, biz ise hizmette koşacağız. Bundan önce olduğu gibi sonra da Denizlimizin her noktasına hizmet götürmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimiz daha iyi olsun güzelliklerle buluşsun istiyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece bunu başaracak güçteyiz."

1000 kişilik tribün

Kriterlere uygun olmadığı için Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Atatürk Stadı’nı dönüşümlü olarak kullanan Kızılcabölükspor, tesisin tamamlanmasıyla artık kendi evinde de maça çıkarak seyircisiyle buluşabilecek. Proje kapsamında, tesise soyunma odaları, 1000 kişilik tribün, kafeterya, sosyal tesis ve çevre düzenlemesi yapılacak.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr