Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Yaz Spor Okulları başlıyor

Yaz Spor Okulları başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin spor yapmak isteyen herkese ücretsiz olarak sunduğunu "Yaz Spor Okulları" başlıyor. Denizlililer 25 farklı alanda verilecek Yaz Spor Okullarına yoğun ilgi gösterirken, yüzme branşında ilk dönem kayıtları doldu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yaz ve kış olmak üzere yıl boyu Denizlililere ücretsiz olarak sunduğu spor kursları kapsamında, "Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları" kayıtları başladı. Özellikle çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak, ayrıca yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan Yaz Spor Okulları kapsamında 25 farklı branşta eğitim verilecek. Başvurular Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonu yanında bulunan ofiste alınırken, Yaz Spor Okulları'nda atletizm, badminton, binicilik, boks, capoeira, bedensel engelliler (tekerlekli sandalye basketbolu), futbol, okçuluk, pilates, modern danslar, bale, güreş, halk oyunları, hentbol, jimnastik, judo, masa tenisi, tekvando, tenis, voleybol, satranç, zumba, buz pateni ve yüzme olmak üzere toplam 25 branşta eğitim verilecek. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kurslardan yüzme branşında ilk dönem kayıtlarının dolduğu, yeni eğitim döneminin ağustos ayı sonunda yeniden başlayacağı işaret edildi.

Denizli'de onbinler spor yapıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan , Denizli'de yaşayan herkesin istediği spor branşını yapması için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yılda ücretsiz spor okullarına katılacak binlerce kişinin 25 farklı branşta eğitim alarak spor yapma fırsatı bulacağına değinen Başkan Zolan, 'Denizli'de spor yapmayan kalmayacak' hedefi ile yola çıktıklarını hatırlatarak, "Her yıl başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere onbinlerce vatandaşımızın spor yapmasına katkı sunmaya çalışıyoruz. Çünkü spor demek sağlık demektir. Spor ekip ruhunun oluşması, beden sağlığı ve hayatın ta kendisi demektir" dedi. Kursların tamamının ücretsiz olup kullanılan alet ve materyallerin de Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yine ücretsiz karşılandığını anlatan Başkan Zolan, "Çocuklarımıza ve gençlerimize spor yapma olanağı sunarsak geleceğimiz daha da emin ellerde olur" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr