Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Büyükşehir'den 75 bin kişiye ücretsiz spor kursu

Büyükşehir'den 75 bin kişiye ücretsiz spor kursu

Denizli'de "Spor yapmayan kalmayacak" sloganı ile yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 25 ayrı dalda 75 bin kişiye ücretsiz spor kursu verdi. Büyükşehir Belediyesi geçen yıl ise 12 bin kişiye ücretsiz spor eğitimi sağlayarak, büyük bir rekora imza attı.
Özellikle çocuklar ve gençlerin bedensel ve ruhsal gelişiminde sporun çok önemli olduğu düşüncesiyle yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bir çok spor tesisinin yanında kurs ve eğitim çalışmalarına da büyük ağırlık veriyor. Yaklaşık 4 yıl önce kadınlara yönelik pilates kursu ile ücretsiz spor eğitimi vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kısa süre içinde spor branşlarına badminton, basketbol, binicilik, boks, buz pateni, bale, capoeira, bedensel engelliler tekerlikli sandalye basketbolu, futbol, modern dans, jimnastik, pilates, okçuluk, güreş, halk oyunları, zumba, hentbol, judo, masa tenisi, taekwando, tenis, voleybol, satranç ve yüzmeyi de ekleyerek 25'e çıkardı. Kış ve yaz dönemi olmak üzere 2 dönemden oluşan spor kurslarından 5 yaş ve üzerindeki tüm vatandaşlar yararlanabilirken her yıl binlerce vatandaş sağlıklı yaşam için spor yapmayı tercih etti. Geçen yıl Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz spor kurslarından 12 bin kişi yararlanarak bir rekora imza atılırken, bugüne kadar toplamda 75 bin kişinin ücretsiz spor eğitimlerine katıldığı açıklandı.

Onbinler spor yapıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, spora yönelik gerek fiziki gerekse eğitim yatırımlarının büyüyerek devam edeceğinin altını çizdi. Başkan Zolan, "Açıldığı günden bu yana spor kurslarımızda 75 bin kişiye spor yaptırdık. Denizli'nin büyükşehir olması ile birlikte il merkezinde olduğu gibi ilçelerimizde de spora ve sporcuya yönelik çalışmalarımıza büyük bir hızla başladık. Belediyemizin amacı profesyonellikten ziyade amatör ruhla spor yapabilme imkanı sunmaktır. Sağlıklı nesiller, sağlıklı beyinler oluşturmak noktasında olağan üstü gayret sarf ediyoruz" dedi. Spor kurslarının ücretsiz olmakla birlikte formalar ve diğer tüm malzemelerin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığına dikkati çeken Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize, çocuklarımıza her branşta spor yapabilmelerini sağlamak için gayret gösteriyoruz. Bu anlayışla Denizlimizde on binlere spor yaptırır hale geldik. Spora olan desteğimiz ve yatırımlarımız artarak sürecek."

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr