Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Ücretsiz kurstan şampiyonluğa

Ücretsiz kurstan şampiyonluğa

2014-2015 Basketbol Sezonu Genç ve Yıldız bayan grupları ile müsabakalara katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor iki ayrı derece elde etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz basketbol kursuna katılarak kendilerini geliştiren bayanlar takımı Yıldız bayanlarda birincilik, Genç bayanlarda ise ikincilik elde eti. Genç yetenekler Ege Bölge Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil etmeye hak kazandı.
2014-2015 Basketbol Sezonu Genç ve Yıldız bayan grupları ile Denizli Ligi’nde müsabakalara katılan takımların ödül töreni Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapıldı. Törene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Rüşan Uzunoğlu ve takımlar katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin Denizli halkına sunduğu ücretsiz spor kurslarının başarı getirdiğini söyledi. Gökoğlan, “Denizli Büyükşehir Belediyemiz tarafından halkımıza verilen ücretsiz spor kursları bir başarıyı daha gözler önüne sermiştir. Ücretsiz basketbol kurslarımıza katılarak kendini geliştiren bayanlar müsabakalarda dereceler elde etti. Ücretsiz kursla başlayan bu çıkış inşallah şampiyonlukla sona erer ” dedi. Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Şampiyonada Denizli’yi temsil edecekler

2014-2015 Basketbol Sezonu Denizli Liginde Genç bayanlarda Cafer Sadık Abalıoğlu Spor Kulübü, Denizli Basket Spor Kulübü, Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü ve Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü yarıştı. Yıldız bayanlarda ise Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi Spor Kulübü, Denizli Basket Spor Kulübü ile Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü yarıştı. Denizli Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Yıldız bayanlarda il birinciliği elde ederken, Genç bayanlarda ise il ikinciliğini kazandı. Takımların bu başarı ile Antalya’da gerçekleştirilecek olan Ege Bölge Şampiyonası’na katılarak Denizli’yi temsil etmeye hak kazandığı kaydedildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr