Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Kayıhan'da 8 ayda 12500 kişiye eğitim verildi

Kayıhan'da 8 ayda 12500 kişiye eğitim verildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen mart ayında hizmete açtığı Kayıhan Yüzme Havuzu, 8 ayda 12 bin 500 kişiye yüzme eğitimi verdi. Vatandaşların ücretsiz olarak faydalandığı Kayıhan Yüzme Havuzu, her eğitim döneminde 2 bin 500 kişiyi ağırladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Mart 2014'de hizmete açtığı Kayıhan Yüzme Havuzu, vatandaşların modern tesislerde bilinçli, düzenli ve ücretsiz spor yapabilmesine imkan sağlayarak binlerce kişiye hizmet verdi. 6 yaş ve üzeri herkesin faydalanabildiği Kayıhan Yüzme Havuzu’nun açılmasının ardından başlayan kurslar tüm hızıyla devam ederken, ilk 8 ayda 12 bin 500 kişiye yüzme eğitimi verildi. Konusunda uzman 6 antrenör ile hizmet veren tesiste, 6-15 yaş arası çocuklar, yetişkin bayanlar, yetişkin erkekler ve engelliler olmak üzere 4 eğitim grubunda kurs verildi. Ayrıca yüzme eğitimi almış, tesisten sadece yüzme sporu olarak faydalanmak isteyenler ise serbest gruplarda yer aldı. Eğitim dönemi 6 hafta süren Kayıhan Yüzme Havuzu’nda her dönemde 2 bin 500 kişi faydalandı. Hizmete girdiği günden bu yana 12 bin 500 kişinin faydalandığı Kayıhan Yüzme Havuzu, Kış Spor Okulu kapsamında kurslarını sürdürüyor.

"Yüzme bilmeyen kimse kalmasın"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tesisin açılışından itibaren ücretsiz yüzme kurslarına beklediklerinin üzerinde bir katılım gerçekleştiğini kaydederek, "Yüzme bilmeyen kalmasın' sloganıyla başlattığımız kurslarımızda büyük bir mesafe kat ettik. Kayıhan Yüzme Havuzu'nun açılışından beri tesisimizde 12 bin 500 kişi yüzme eğitimi aldı. Denizli’de yüzme bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz" dedi. Başkan Zolan, "Büyükşehir Belediyesi olarak 25 farklı branşta ücretsiz kurslarımız devam ediyor. Denizlililerin modern ve kaliteli tesislerde spor yapması için hizmetlerimiz artarak devam edecek" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr