Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri İlbade Kumtepe Spor Tesisi’nde Geri Sayım Başladı

İlbade Kumtepe Spor Tesisi’nde Geri Sayım Başladı

Denizli'de 7'den 70'e herkesin spor yapması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kente yeni bir spor kompleksi kazandırıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de 7'den 70'e herkesin spor yapması için bir çok proje gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, kenti amatör sporun başkenti yapmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce İlbade Mahallesi'nde başladığı spor kompleksini tamamlama aşamasına geldi. Geçen mart ayında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile çok sayıda davetlinin katılımı ile temel atma töreni yapılan İlbade Mahallesi Kumtepe Spor Tesisi'nin yapımı tamamlanma aşamasına geldi. Tesiste Pamukkale Üniversitesi, Dokuzkavaklar Mahallesi, Akkonak Mahallesi ve İncilipınar Mahallesi’nin ardından kentin 5'inci sentetik çim sahası da yer alacak. İlbade Mahallesi’ne yakışmayan Kumtepe mevkiinde kısa süre sonra tamamlanması beklenen spor kompleksinde sentetik çim sahaya ek olarak, etrafında kauçuk zemin kaplamalı 2 kulvar gidiş-geliş yürüyüş ve koşu kulvarı, içinde kum havuzu ve oyun gruplarının bulunduğu çocuk oyun alanı, fitness alanı, idare ve soyunma odası binası, mutfak ve kafeterya bulunacak. İlbade Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunulacak modern spor kompleksi çocukların, gençlerin ve özellikle bölgede spor yapmak isteyen kadınların uğrak yeri olacak.

Onbinler spor yapıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de 7'den 70'e herkesin spor yapması için bir çok proje gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, kenti amatör sporun başkenti yapmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle çocuk ve gençlere sporun her türlü branşını yapabilmeleri imkanı sunmak için çalıştığını vurgulayan Başkan Zolan, “Spora yaptığımız yatırımlarla Denizli'de on binleri spor yaptırır hale geldik. Amacımız profesyonellikten ziyade amatör ruhla spor yapabilme imkanı sunmaktır. Bu imkanı sunmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz” dedi. Geçen mart ayında temeli atılan spor tesisinin kısa süre sonra bölge halkının hizmetine sunulacağına işaret eden Başkan Zolan, “Spor; gençlerimize ve çocuklarımıza disiplini kazandıracak, derslerinde başarı sağlayacak ve onlara takım ruhunu aşılayarak gelecekte daha başarılı olmasına neden olacak. Spor tesisimiz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr