Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Onbinler Spor Yaptı

Onbinler Spor Yaptı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Adalet Parkı’nda gerçekleştirilen Ücretsiz Spor Okulları Branş tanıtımına katılan yüzlerce sporcu izleyenlerden tam puan aldı. Sporcuları ziyaret eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Amacımız profesyonellikten ziyade amatör ruhla spor yapabilme imkânı sunmaktır” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ücretsiz Spor Okulları Branş tanıtımı ve kayıt günleri yüzlerce sporcunun gösterileri eşliğinde başladı. Hafta sonu düzenlenen ve üç gün süren Ücretsiz Spor Okulları Branş tanıtımı ve kayıt günlerinde Capoeira’dan zumbaya, basketboldan voleybola, okçuluktan tenise cimnastikten baleye kadar 25 farklı branşta yer alan yüzlerce sporcu düzenlenen etkinlikte hünerlerini sergileme imkanı buldu.
Adalet Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ruşen Uzunoğlu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı, eğitmenler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
Okulların tatile girmesi ile birlikte gençleri ve çocukları spor yapmaya davet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Düzenlediğimiz Ücretsiz Spor Okulları Branş tanıtımı ve kayıt günlerine halkımızın bu denli ilgi göstermesi ve etkinliğin adeta şenlik havasında geçmesi bizleri mutlu ediyor. 3 gün süren tanıtım günleri kapsamında Cumartesi günü pilates kurslarına katılan bin kadınımız tarafından yapılan gösteri yine büyük ilgi ve beğeni topladı. Yapılan bu spor etkinliklerinin Denizlimize ayrı bir soluk, ayrı bir nefes getirdiğini görüyoruz. Biz istiyoruz ki tüm çocuklarımız, tüm gençlerimiz arzu ettiği sporu yapabilme imkanına kavuşsun. Onun için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize, çocuklarımıza her türlü sporu yapabilmelerinin gayreti içinde olduk. Hem sahalarımızla, hem alt yapılarımızla, hem onlara sunduğumuz imkanlarla, hem de anlayışımızla artık Denizlimizde on binleri spor yaptırır hale geldik. Geçen yaz döneminde binlerce çocuğumuza, gencimize, hanım kardeşlerimize spor yaptırdık. Belediyemizin amacı profesyonellikten ziyade amatör ruhla spor yapabilme imkanı sunmaktır. Bu imkanı sunmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Aileler; çocuklarını, o gözbebeklerini bizlere teslim ettiler ve bizlere güvendiler. Biz de çocuklarımıza kendi çocuğumuz gibi spor yapma alışkanlığını kazandırdık ve spor sevgisini aşıladık. Sağlıklı nesiller, sağlıklı beyinler oluşturmak noktasında olağanüstü gayret sarf ediyoruz. Spor; gençlerimize ve çocuklarımıza disiplini kazandıracak, derslerinde başarı sağlayacak ve onlara takım ruhunu aşılayarak gelecekte daha başarılı olmanızı sağlayacak. Spor kurslarımız ücretsizdir. Formalarımız dahil tüm malzemelerini Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Hedefimiz tüm Denizli’ye spor yaptırmaktır. Gelecekte dünya olimpiyatlarında başarı elde edecek çocuklarımız ve gençlerimiz bugünkü amatör kulüplerde sizlerin içinde bulunuyor. Yeter ki sizlere fırsat verilsin, ne kadar yetenekli olduğunuzu tüm dünyaya göstereceksiniz. Belediye olarak dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
Başkan Zolan sporcular ve vatandaşlarla sohbet etme fırsatı bulurken, gençler ve çocuklar da istedikleri spor branşları için kayıt masalarına giderek kayıtlarını yaptırdı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr