Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Amatör Sporların Başkenti olma yolunda bir adım daha attık

Amatör Sporların Başkenti olma yolunda bir adım daha attık

Denizli 2014i TAFISA Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor yarışmasına ev sahipliği yaptı. Organizasyonda Türkiye'yi temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, " Amatör Sporların Başkenti olma yolunda bir adım daha attık. Denizlimiz birkaç yıl içinde amatör sporların başkenti olsun ve herkes spor yapsın istiyoruz" dedi.
Denizli, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun ortaklaşa gerçekleştirdiği ve Türkiye'de ilk defa düzenlenen "Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor" yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Denizli'nin ülkemizi temsil ettiği, 2014 TAFISA World Challenge Day (Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor) yarışması Valilik önünde düzenlenen törenle başladı. Törene Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Denizli Temsilcisi Çetin Çağatay ve sporcular katıldı. Çelenk sunumu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan festival sporcuların kortej yürüyüşü ile devam etti.
Kortej sonrasında sporcular Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti. Dünya’daki 35 ülkeden Denizli’nin Türkiye’yi temsil edecek olmasının gurur verici olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Spor hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Spor ruhsal ve sağlıklı bir bedene kavuşmak demek. Spor ekip ruhunun oluşması demek. Aslında spor hayatın ta kendisi. Sporda galibiyet var, mağlubiyet var. O mücadele hayatın içindeki mücadelenin aynısı. Bu nedenle sporu sadece bir kesime değil her kesime yaymak ve bunun için gerekli olan imkânı herkese sunmak gerekiyor. Denizli'mizde 25 branşta spor yapılabilir durumda. Yani artık kimsenin spor yapma konusunda bir mazereti yok. Denizli Büyükşehir Belediyemiz, Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte halkımızın yapabileceği spor branşlarında eğitimler veriyoruz. Denizli'miz sağlıklı bir kent olduğu gibi, yaşanabilir bir kent olduğu gibi, spor yapılabilmesi için en üst seviyede hizmetlerin sunulduğu bir il. Tabi ki hayallerimiz ve hedeflerimiz var. İstiyoruz ki, Denizlimiz birkaç yıl içinde amatör sporların başkenti olsun ve herkes spor yapsın. Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu böyle başarılı bir etkinlik için Denizli'mizi seçmiş. İnşallah bu etkinlik Denizli’de başarılı bir şekilde geçecek. Dünya ülkeleri içindeki 35 şehir arasında Denizli fark edilen ve imrenilen bir şehir olacak. Yapılacak olan bu faaliyetlerde sporun yapılması, tanıtımı, önemi ve aktarılması anlamında da önemli olacak. İnşallah herkes arzu ettiği branşta spor yapacak. Onunda altyapı ve organizasyonuyla Büyükşehir Belediyemiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve katkı sağlamak isteyen kulüplerimiz ile derneklerimizle Denizli'mize spor yaptırmaya devam edeceğiz. Ben ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaretinin akabinde Adalet Parkı'nda “Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor” etkinliği açılışı gerçekleşti. Açılışta İsmail Tosunoğlu İş Eğitim Merkezi Okulu Mehteran Gösterisi ve Halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr