Ana Sayfa Projelerimiz Spor Tesisleri Denizli, Türkiye’yi Temsil Edecek

Denizli, Türkiye’yi Temsil Edecek

Denizli, bu yıl ilk defa düzenlenecek olan 2014 Tafisa World Challenge Day (Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor) yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.
2014 Tafisa World Challenge Day (Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor) yarışmasına aday olarak gösterilen Denizli, 30-31 Mayıs ve 1 Haziran’da Adalet Parkı'nda yapılacak olan şenliklerde Türkiye’yi temsil edecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun gerçekleştirdiği, Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve Denizli’nin yarışacağı 2014 Tafisa World Challenge Day (Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor) yarışması şenlik havasında geçecek. Bu kapsamda Denizli’de gerçekleştirilen spor dalları başta olmak üzere halk oyunları, konserler ve çeşitli etkinlikler şenlikte yer alacak.
Dünya’nın tüm ülkelerinde sadece tek bir şehrin bu yarışmaya katılabildiğini ve Denizli’nin Türkiye’yi temsil edecek olmasının gurur verici olduğuna dikkat çeken ve böyle bir organizasyona imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli bu güne kadar ilklerin şehri olarak tanındı. Bu günden sonra da başarılarımız devam edecek. Türkiye’de ilk defa festival havasında gerçekleştirilecek olan 2014 Tafisa World Challenge Day (Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor) yarışmasına ülkemizi temsil etmek için Denizli’nin seçilmesi bizlere onur verdi. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ile ortaklaşa Bahar Şenlikleri düzenlemiştik. Yine aynı şekilde Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ile birlikte 2014 Tafisa World Challenge Day (Ülkelerin Şehirleri Spor İle Yarışıyor) yarışmasına katılacağız. Dünya ülkelerinden sadece belirlenen şehirlerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan yarışmada hemsball, badminton, halat çekme, tenis, futbol, sokak basketbolu, görme engelliler futbol, oturarak voleybol, toplu pilates, tendam, bisiklet turu, atletizm, halk koşusu, capoeira gibi spor branşları yer alacak. Ayrıca Halk Oyunları gösterisi, Sessiz Dans Grubu gösterisi, Geleneksel oyunlar, Şiir dinletileri ve Yöresel Sanatçılarımızın Konserleri de festivalde yer alacak. Tüm halkımızı 30-31 Mayıs ve 1 Haziran 2014 tarihleri arasında Adalet Parkı'nda yapılacak olan şenliklere davet ediyorum” dedi
3 gün sürecek olan yarışma kapsamında Federasyon yetkilileri tarafından alınacak raporlar TAFISA’ya (Dünya Herkes İçin Spor Federasyonu) gönderilecek. Bu kapsamda katılım sayısı, yapılan gösteriler ve ortaya çıkan başarı baz alınarak seçmeler yapılacak. İlk 3 içerisine giren ülkelere onur ve şeref belgesi verilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr